Kategorie
Porady

Sposób na osad w muszli klozetowej

Muszla klozetowa czasami bywa trudna do wyczyszczenia, zwłaszcza jeśli mamy bardzo twardą wodę. Wtedy to niestety gromadzi się kamień wzdłuż powierzchni wody oraz w dolnej części brzegu muszli, w miejscu skąd woda wypływa.  Jest jednak kilka domowych sposób na pozbycie się osadu z muszli.

Sposób nr 1: Soda oczyszczona

Wystarczy zanurzyć wilgotną gąbeczkę w masie z sody oczyszczonej i wody, a następnie wetrzeć w miejsca zabrudzone. W przypadku uporczywych plam nałóż na nie masę i pozostaw na około 15 minut, po czym spróbuj plamy zetrzeć. Niestety może to pochłonąć nieco czasu i energii, więc polecamy metodę poniżej, która wymaga mniejszego wysiłku.

Sposób nr 2: Ocet

Na ścianki muszli klozetowej wylej sporą ilość octu (około szklanki), a następnie pozostaw na kilka godzin (najlepiej na całą noc). Ocet idealnie usuwa rdzę i wszelkie plamy, a także ma działanie wybielające i dezynfekujące. Następnego dnia rano użyj drucianej szczotki lub szczotki do mycia toalet i przeszoruj zabrudzone miejsca. Następnie spłucz wodę i sprawdź, czy pozostały jakieś plamy i zabrudzenia. Jeśli tak, użyj większej ilości octu lub masy z sody oczyszczonej i wody.


Więc jak można zauważyć w kuchni znajduje się wiele produktów, które mogą znaleźć swoje zastosowanie i w innych miejscach domu. Dodatkowymi plusem jest ich niska cena, dostępność oraz ekologiczność.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *