Kategorie
Porady

10 sygnałów, że Twój Mężczyzna przestał Cię kochać!

Według Steve’a Harveya, autora popularnej powieści „Act Like a Lady, Think Like a Man”: „miłość mężczyzny wyraża się w trzech postaciach: deklaruje on swoje prawa dla was w miejscach publicznych, chroni i dba o was”. W część tego powiedzenia można wątpić, ponieważ w naszych czasach nie wszystkie kobiety muszą być chronione przez mężczyzn. To, czego zdecydowanie potrzebują, to miłość. Niestety, czasami kobiety dostrzegają miłość, kiedy tak naprawdę jej nie ma. Często możemy czuć, że jest coś nie tak, bez konieczności słyszenia tego od partnera. Zebrałam listę 10 znaków, które wskazują na wypalenie się uczucia. Lepiej żebyś nie zobaczyła tych znaków od swojego mężczyzny, ale ważne jest, aby wiedzieć, na co zwracać uwagę.

Zazdrość

Okazuje się, że nawet małpy mogą czuć się zazdrosne o swoich partnerów wokół innych mężczyzn. Zazdrość zrodziła się w trakcie ewolucji jako sposób na utrzymanie integralności pary. Mężczyzna jest podłączony tak, że podświadomie chce zadeklarować swoje prawa do kobiety i być jedynym „właścicielem” jej piękna. Dlatego jest całkiem naturalne, że twój partner zaczyna się denerwować, gdy ktoś zwraca na ciebie uwagę. Ale ludzie, oczywiście, nie są małpami, a ataki nadmiernej zazdrości tylko szkodzą relacji.

Ale kiedy mężczyzna jest absolutnie obojętny na takie zachowanie, jest to alarmujący znak. Nie chce już o nią walczyć i nie chce się starać, aby stać się dla niej jak najlepszy.

Ochrona przed niebezpieczeństwem.

Potrzeba ochrony swoich bliskich jest również podstawą dla mężczyzn. I chociaż współcześni mężczyźni nie muszą już chronić słabszej płci przed drapieżnikami i dzikimi plemionami, wciąż istnieje niebezpieczeństwo w naszym niespokojnym świecie. Dlatego jest całkiem naturalne, że kochający partner martwi się, gdy jego druga połowa wraca z pracy późno lub jest sama w nieznanym miejscu. Jeśli nie może być w pobliżu, to przynajmniej zadzwoni do niej i upewni się, że wszystko z nią w porządku. Chroniąc kobietę przed zagrożeniami, zarówno prawdziwymi, jak i wyimaginowanymi, mężczyzna czuje się jak superbohater.

Dlatego, jeśli nie otrzymujesz ochrony i wsparcia od partnera w trudnych sytuacjach, takiego jak chodzenie samotnie do domu w nocy czy zagubienie się w obcym mieście, jest to bardzo zły znak. Twój wybrany jest albo tchórzem, albo po prostu cię nie lubi. Dlaczego więc go potrzebujesz?

Flirtowanie

Flirtowanie jest bardzo dobre dla relacji. To wspaniałe narzędzie do ożywienia uczuć i pokonania rutyny, gdy jesteście razem od dłuższego czasu. Wiadomości tekstowe, intrygujące podpowiedzi, zabawne zdjęcia – wszystko to rozbudza obustronne zainteresowanie, tak jak w pierwszych dniach relacji. Oczywiście bardzo ważne jest, aby obaj partnerzy aktywnie reagowali na wzajemne podstępy.

Jeśli jednak wysłałeś już 10 erotycznych selfie w różnych pozach do swojego partnera, a reakcja od twojego mężczyzny jest zerowa, przestań to robić. Albo zastanów się, co może być przyczyną ignorowania twoich podchodów przez partnera.

Jego stosunek do twoich przyzwyczajeń.

Kobiety lubią skarżyć się na skarpetki męskie rozproszone po domu, ale czasami mają irytujące lub dziwne nawyki. Chcemy zajmować łazienkę przez 2 godziny i rozmawiać z naszymi koleżankami tak długo, jak to możliwe, napełniać szafę niepotrzebnymi rzeczami, jeść z talerza naszego chłopaka lub śpiewać tę samą piosenkę przez cały dzień. Kochający mężczyźni, z reguły, znoszą to wszystko i milczą lub reagują z humorem. Jeśli twój partner nieustannie analizuje każdą małą rzecz, którą robisz i wymyśla negatywne komentarze na temat twojego zachowania, oznacza to, że jedynym uczuciem, jakie mu pozostało, jest irytacja zamiast miłości.

Wyrażanie uczuć.

Język miłości składa się z delikatnych słów, dotyku, uścisków i pocałunków. Kiedy nazywamy partnera takimi zwrotami jak „kochanie”, tworzymy specjalną intymną atmosferę. Nawiasem mówiąc, mężczyźni potrzebują tych wszystkich miłosnych rzeczy tak samo jak kobiety. Badacze z USA przeprowadzili wywiady z 1000 małżonków i odkryli, że ci mężowie, którzy często całują się z żonami, czują się 3 razy szczęśliwsi w małżeństwie niż ci, którzy tego nie robią.

Krytyka wyglądu.

Dla prawdziwie kochającego mężczyzny jesteś zawsze piękna: z brudnymi włosami, a nawet w twojej podziurawionej koszuli nocnej. Nie zauważy, że po feriach zimowych zyskałaś kilka dodatkowych kilogramów. Ale jeśli twój mężczyzna stale ci mówi, żebyś poszła na siłownię lub podpowiedzi, że potrzebujesz wizyty u kosmetyczki, nie spiesz się, by mu się spodobać. Prawdopodobnie jeśli stracisz wagę lub zmienisz swój wygląd, znajdzie inne twoje wady.

Omówienie twoich wad z przyjaciółmi.

Kobiety często omawiają problemy w relacjach ze swoimi przyjaciółmi, natomiast mężczyźni starają się o niczym nie mówić. Nikt nie jest doskonały, ale prawdziwie kochający ludzie koncentrują się na zaletach partnera i nie skupiają się na wadach. Jeśli twój partner pozwala sobie na publiczne upokarzanie ciebie i śmieje się z twoich porażek, nie spodziewaj się niczego dobrego z takiego związku. Taki partner cię nie szanuje.

Uważność na twoje historie.

Mężczyźni są w stanie słuchać uważnie przez 6 minut. Trudno jest im się skoncentrować na takich tematach jak nieznani ludzie, celebrytki, zakupy, moda i dieta.

A jednak, jeśli mężczyzna widzi, że coś jest dla ciebie bardzo ważne, dołoży wszelkich starań, aby uważnie cię słuchać, nawet jeśli ten temat jest dla niego zupełnie nieinteresujący. Kiedy cię kocha, nie pozostawi cię bez uwagi. Ale jeśli ciągle zmienia temat lub ucieka za pomocą różnych wymówek za każdym razem, gdy próbujesz mówić, najprawdopodobniej twoje zmartwienia niezbyt go interesują.

Jego stosunek do twoich emocji.

Mężczyźni nie znoszą kobiecych łez. W rzeczywistości, kiedy płaczesz, jedyne, co mężczyzna chce zrobić, to uciec i nie widzieć tego. Ale jeśli cię kocha, on się zerwie i zrobi wszystko, co może, by cię pocieszyć. Uspokoi się tylko wtedy, gdy znowu zaczniesz się uśmiechać. Jeśli jednak cię nie kocha, twoje łzy będą jeszcze jednym powodem, aby się na ciebie złościć.

Jego reakcja na prośby.

Dla kochającego mężczyzny prośby i pragnienia ukochanej są na pierwszym miejscu. Mężczyźni lubią pomagać kobietom, ponieważ mogą się wykazać jacy są silni i odpowiedzialni. Jeśli nawet niewinna prośba jest postrzegana z irytacją to ten związek ma małe szanse przetrwania.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *