Kategorie
Porady

6 rzeczy, których nie powinnaś robić dla swojego faceta

Każda kobieta marzy o spełnieniu w związku. Niestety nie jest to takie proste i musimy pamiętać o kilku bardzo istotnych rzeczach w przypadku naszych mężczyzn. Są oni inni niż my i potrzebują „specjalnego traktowania”, niektóre rzeczy, które wydają nam się dobre nie są dobre dla nich.

Nie próbuj rozwiązywać jego problemów

Nawet jeśli Twój mężczyzna ma problemy finansowe lub problemy w pracy nigdy nie powinnaś próbować go ratować ze wszystkich kłopotów sama. W ten sposób skończysz z niezdecydowanym, niepewnym i bezbronnym partnerem, który boi się ponosić odpowiedzialności za swoją przeszłość i przyszłość. Z czasem nawet najprostsze decyzje mogą sprawić mu ogromny problem i będzie oczekiwać rozwiązania z Twojej strony. Dlatego pomyśl gdy będziesz próbować mu pomóc. Żadna z nas nie chce mieć „ciapowatego” faceta w domu 😉

Dawanie mu zbyt drogich prezentów

Obdarowywanie się jest fajne, ale dawanie bardzo drogich prezentów swojemu partnerowi szczególnie gdy on sam nie może sobie na coś takiego pozwolić jest bolesnym ciosem dla jego męskiego ego. Po takim prezencie będzie czuł się nieswojo oraz źle z samym sobą. Dlatego darowane prezenty powinny być podobnej wartości.

Nie dawaj mu się wypłakiwać

dreamworkspictures

Z facetami jest inaczej niż z nami, oni nie zakochują się w kobietach, które pozwalają mu się wyżalić. Sama Twoja obecność i miłość w trudnych chwilach powinna mu wystarczyć. Mądra kobieta popiera i motywuje swojego partnera do ciężkiej pracy i podejmowania nowych wyzwań. Jeśli będziesz robić to na prawdę dobrze to Twój samiec będzie szczęśliwszy i pewniejszy siebie, a Ty będziesz spełnioną kobietą!

Nie mów „A co ja Ci mówiłam?

Nawet jeśli jesteś pewna co do swojej racji w 100%, to nie ma nic bardziej prowokującego do kłótni niż zwrot „A co Ci mówiłam?”. Ty zdaniem pokazujesz swojemu partnerowi, że jesteś od niego mądrzejsza, a on jest słaby. (Jesteś, ale nie musisz mu tego okazywać tak dosadnie 😉 ) Każdy człowiek musi czuć się w pewnym stopniu mądry, ważny i spełniony, osiągnięcie nad nim dominacji nie pozwoli Ci na zbudowanie wartościowego i trwałego związku.

Poświęcenie własnego życia i kariery dla niego

Każda z nas potrzebuje miłości, jedna bardziej, druga mniej, ale nie powinno to zmuszać Cię do rezygnacji z własnego życia, przyjaciół czy kariery. Niestety jeśli poświęcisz się w całości swojemu partnerowi on może po pewnym czasie stracić zainteresowanie Tobą. Im bardziej Twoje życie prywatne i zawodowe jest zróżnicowane i spełnione tym on będzie odczuwać większą satysfakcję z waszego związku. Ale zawsze pamiętaj, skrajności są niebezpieczne!

Zmiana stylu

To zupełnie normalne, że jako kobieta chcesz się podobać swojemu partnerowi, ale jeśli on wymusza na Tobie bardzo radykalne zmiany stylu to nie jest Ciebie wart. Z drugiej strony, jeśli zapyta Cię o coś na co możesz się zgodzić, nie bądź uparta. Nie spowoduje to żadnego osłabienia waszej relacji, a może ją dodatkowo wzmocnić.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *