Kategorie
Ciekawostki

Przekrój cytrynę na 4 części i połóż koło łóżka. Efekt będzie zaskakujący!

Zastanawiasz się po co przekrajać cytrynę i kłaść ją koło łóżka? Może wydaje Ci się to absurdalne, ale mimo wszystko zachęcamy do lektury tekstu poniżej.

Cytryna jest owocem, który możemy wykorzystać na milion sposobów. Na naszej stronie mogliście już poczytać o jej właściwościach tutaj: Domowe zastosowania cytryny, o których nie miałeś pojęcia! O tym, że posiada ona sporo witaminy C, a także witaminy B6, A i E, oraz takie składniki jak miedź, wapń, żelazo, magnez, potas, cynk i fosfor, to zapewnie wiecie. Poniżej zaś możecie poczytać o tym, o czym być może nie zdawaliście sobie sprawy.

Tak więc po co przekroić cytrynę i położyć ją koło łóżka?

A no po pierwsze: oczyszcza ona powietrze. Dlatego już dziś pokrój tego cytrusa na 4 cząstki, połóż na talerzyku, następnie posyp go solą i zostaw na noc tuż obok swojego łóżka. Healthy Magazine 365 podaje, że spowoduje to oczyszczenie powietrza w sypialni i ułatwi zasypianie. Owoc należy wyrzucić zaraz po przebudzeniu.

Po drugie taka cytrynka zwiększa skupienie!

Aromaterapia jest naprawdę skuteczna! Według Celestine Vision, zapach olejku z cytryny może mieć efekt energetyzujący i poprawiający samopoczucie. Poza tym może zwiększyć również koncentrację i „odświeżyć” umysł. Dlatego warto mieć np. przy biurku, lub w innym miejscu swojej pracy kawałek pociętej cytrynki.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *