Kategorie
Porady Zdrowie

Dieta OXY

Dieta OXY jest to dieta będąca powszechnie określana jako nowa, zdrowsza następczyni popularnej diety białkowej – diety Dukana.

Dieta OXY jest ostatnio jedną z najpopularniejszych diet wśród Polek. Dieta OXY trwa 3 tygodnie. Pierwszy tydzień to fat burning, czyli szybkie spalanie tkanki tłuszczowej. Drugi tydzień to początek utrwalania efektów, zaś trzeci tydzień to faza stabilizacji i ochrona przed powstaniem efektu jojo.

Podczas pierwszego tygodnia stosuje się głównie białko zwierzęce, a w drugim tygodniu dołącza się białko roślinne. Według dietetyków dieta OXY jest zdrowsza niż dieta Dukana, głównie dlatego, że białko stanowi tylko 35% dziennej podaży energii oraz w zwiększonej ilości jest stosowane tylko przez 2 tygodnie. Chociaż opiera się na diecie proteinowej, jest ulepszona, dzięki czemu nie powoduje aż tak wielu skutków ubocznych w organizmie. Dietetycy jednak ostrzegają, by w manii odchudzania nie zatracać zdrowego rozsądku. Nie powinno się osiągać szczupłej sylwetki za wszelką cenę – zdrowie jest najważniejsze. Należy również zwrócić uwagę na fakt iż podczas pierwszego miesiąca diety spalamy glikogen, a nie sam tłuszcz, jakby sugerowała pierwsza faza diety.

Dieta OXY bazuje na shake’u, który jest idealnym rozwiązaniem dla `podjadaczy`. Przepis na shake OXY znajdziecie TUTAJ. Wg dietetyków shake OXY jest zbilansowany pod względem wartości odżywczych. Osoba odchudzająca się stopniowo traci na wadze i dzięki temu nie jest narażona na pojawienie się efektu jojo. Dodatkową korzyścią diety OXY jest oczyszczenie organizmu i poprawa wyglądu skóry.

Powszechnie wiadomo, że dieta cud nie istnieje. Żadna dieta nie zapewni nam szybkiej utraty masy bez skutków ubocznych. Najważniejsze jest, by nasza codzienna dieta była zbilansowana, dostarczała niezbędnych składników odżywczych. Ważna jest również aktywność fizyczna, dostarczanie odpowiedniej ilości płynów oraz unikanie cukrów prostych, głownie w postaci słodyczy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *