Kategorie
Porady Uroda

Jak usunąć samodzielnie kamień nazębny?

Jest kilka rodzajów osadów nazębnych. Jednym z nich z pewnością jest kamień, którego nie można usunąć poprzez zwykłe szczotkowanie. Dodatkowo im bardziej ten problem jest ignorowany, tym więcej kamienia nazębnego się pojawia. Potem tylko może pomóc Ci dentysta, by go usunąć. Pamiętaj, że możesz zniszczyć ten problem już w zalążku i wystarczy, że będziesz przestrzegać kilku prostych zasad. Oprócz tego możesz wykorzystać parę domowych sposobów, by go usunąć.

Po pierwsze skup się na szczoteczce. Nie może to być pierwsza lepsza, tylko taka, która będzie idealnie dopasowana do Twojej jamy ustnej. Nie powinna być to szczoteczka o twardym włosiu, lecz o średnim. Szczoteczki z miękkim włosiem są najlepsze dla dzieci oraz dla osób ze stanami chorobowymi dziąseł, gdyż takie są szczególnie delikatne dla szkliwa i oprócz tego skutecznie usuwają kamień nazębny i inne naloty.

Potem możesz wykorzystać pastę, która pozwoli Ci sprawdzić powstawanie kamienia nazębnego. Ta pasta musi mieć atest Polskiego Towarzystwa Stomatologicznego! Potem wyszczotkuj swoje zęby bardzo dokładnie, ruchu muszą być okrągłe i delikatne. Nie zapominaj o dolnej części zębów, gdzie najczęściej gromadzi się kamień. Zęby powinny być szczotkowane przez około 3 minuty średnio 2 razy dziennie.

Ponadto możesz korzystać z specjalistycznych nici dentystycznych, które usuwają resztki pokarmy z przestrzeni między zębami. Taka nitka wejdzie w każdą szczelinę i pozwoli usunąć wszelki osad, który się wokół niego zebrał.

Warto też zaopatrzyć się w specjalny płyn do płukania jamy ustnej. Ma on podwyższoną zawartość fluoru, co zwiększa ochronę naszych zębów. Higiena zębów jest bardzo ważna, bowiem niektóre zabiegi stomatologiczne mają wręcz kosmiczne ceny. Chyba chcesz tego uniknąć, czyż nie?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *