Kategorie
Porady

Oczyszczanie wątroby!

Nadmiar toksyn w organizmie ma wpływ na pracę wątroby. Gdy jest ona nieprawidłowa, odczuwamy zmęczenie a co za tym idzie przemiana naszej materii jest gorsza. Możemy być podatni na przybieranie na masie, nawet gdy nie jemy faktycznie dużo. Wątroba jest jednym z najważniejszych organizmów w Twoim ciele i każdy powinien o nią dbać. Dlatego warto czasem zastosować kurację oczyszczającą.

Wątroba odpowiada za usuwanie toksyn i innych rzeczy, które mogą nam zaszkodzić. Dlatego miej na uwadze co jesz. W tych czasach wszelka żywność jest napchana chemicznymi substancjami i wątroba ma więcej do roboty. Dlatego produkty, które jesz powinny być zdrowe i w jak najmniejszym stopniu przetworzone.

Gdy pojawiają się wszelkiego rodzaju brodawki, czy skóra ogólnie ciemnieje jest to znak, że w Twoim organizmie jest za dużo toksyn. Tak samo w przypadku wzdęć czy biegunek. Oprócz tego osoby u których wątroba źle pracuje mogą być zmęczone i głodne głównie słodyczy. Zwróć uwagę, czy pod językiem masz żółty nalot oraz czy Twoje ciało produkuje nadmierną ilość potu, gdyż to też jest pewien znak.

Zatem na czym polega owe oczyszczanie wątroby? Przede wszystkim chodzi o przywrócenie drożności wszelkich przewodów żółciowych, dzięki temu odczujesz poprawę samopoczucia i generalnie zdrowia. Oprócz tego poziom cholesterolu się obniży. Najlepiej stosować od 4 do 5 cykli oczyszczania wątroby średnio co 2 tygodnie, gdyż nie całkowite oczyszczenie nie uda nam się po jednym takim zabiegu.

To, że Twój mocz będzie mętny podczas kuracji oznacza, że kuracja właśnie się zaczęła. Taki proces ma na celu rozpuszczenie i wydalanie wszystkich złogów, które zalegają w Twoim układzie pokarmowym. Kamienie ulegają rozmiękczeniu i przez to, że są mniejsze można je wydalić razem z moczem. Podczas kuracji należy stosować środki przeczyszczające, które spowodują lepszy efekt całkowitej kuracji. Stosuje się je bezpośrednio przed snem.

Jest kilka kuracji. Pierwsza polega na piciu około 3 razy w tygodniu szklanki soku z cytryny, pomieszanej z 2 łyżkami oliwy z oliwek, 2 łyżeczkami środka o nazwie Cholesol i ½ szklanki gorącej wody. Śniadanie po takim soku można jeść po upływie około 30 minut. Ta mikstura musi być przyjmowana na czczo.

Druga kuracja polega na piciu przez dwa tygodnie specjalnie przygotowanego soku. W jego skład wchodzi 80 ml soku z buraka, 300 ml soku marchewkowego oraz 80 ml soku ze świeżego ogórka. Taką porcję można podzielić na 3-4 razy.

Ostatnia kuracja polega na piciu przez około 3 dni soku ze świeżych słodkich jabłek. Najlepszy efekt jest, gdy pijemy go co 2 godziny po jednej szklance. Nie czekaj na nic i zadbaj już o swoją wątrobę!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *