Kategorie
Porady

Jak pozbyć się pająków?

Jak pozbyć się pająków z domu lub mieszkania?

Arachnofobia jest to lęk przez pająkami lub innymi bezkręgowcami zbliżonymi do nich wyglądem. Najczęściej leży to w psychice każdego człowieka lub może być nabyta na wskutek złego przeżycia w dzieciństwie. U wielu osób wywołują obrzydzenie, a u innych po prostu strach. Późne lato sprzyja rozmrażaniu się pająków.

Wytwarzają one liczne pajęczyny w miejscach, które są przez nas najmniej uczęszczane. Młode pająki wykluwają się około po upływie 6 miesięcy. Zakładają one siedliska w naszych domach i często nie potrafimy się ich pozbyć.

Podstawową zasadą jest utrzymywanie czystości w domu. Wszelkiego rodzaju okruszki, resztki jedzenia czy też kurz sprzyjają rozmnażaniu się pajęczaków. Dzieje się tak dlatego, że przyciąga to muchy, muszki i inne owady, a pająki się nimi żywią. Gdy pozbędziesz się możliwych źródeł owadów w domu, prawdopodobnie pająki nie będą miały po co zakładać u Ciebie siedliska, nic nie złowią w pajęczynę.

Są również dostępne preparaty owadobójcze, lecz są one niezbyt skuteczne w walce z pająkami. Musi być wystarczająco duże stężenie. Są one dostępne w spryskiwaczach, lecz przy ich użyciu pozbędziemy się pająków na krótki czas. Można też zakupić moskitierę i założyć ją na okna, lecz niektórym osobom po prostu to przeszkadza.

Kasztany i żołędzie wydzielają naturalny zapach, który odstrasza pajęczaki. Wystarczy, że umieścimy ich kilka w miejscu gdzie powstają najczęściej pajęczyny. Można spróbować również z cytryną. Kroimy ją w plasterki i smarujemy futryny, okna i tym podobne, zapach ten również odstrasza pająki.

Na rynku są dostępne urządzenia nazywane odstraszaczami pająków. Wydzielają one ultradźwięki niesłyszalne dla człowieka i odstraszają pająki. Natomiast mogą być one szkodliwe dla domowych zwierząt.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *