Kategorie
Porady

6 porad na idealne pranie!

Gdy masz często problem z szybkim i skutecznym wybieleniem koszul, lub po prostu usunięciu niechcianych plam, koniecznie musisz przeczytać ten artykuł. Jest bardzo wiele różnych sposobów na szybkie i skuteczne pranie. Wystarczy się trochę rozejrzeć. Któryś z tych sposobów na pewno Ci się spodoba.

Pamiętaj, proszki powinny najlepiej być bez fosforanów, a głównie ortotrójfosforanu sodu, która odpowiadają za zatruwanie zbiorników wodnych. Jeżeli masz chcesz żyć w zgodzie z przyrodą, pomyśl o tym.

W przypadku, gdy chcesz by Twoje pranie było odpowiednio sztywne, np. firanki, podczas płukania dodaj cukier. Natomiast, gdy chcesz by firanki były dłużej czyste dodaj garść soli. Wszystkie te składniki są tanie i obecne w Twoim domu, czyż nie? Nie wiesz co zrobić z resztami mydła? Włóż je do słoika i zalej wodą, stworzysz roztwór z mydła, który można wykorzystać do drobnego prania.

Jeżeli woda, którą pierzesz jest zbyt twarda, nie musisz używać środków zmiękczających wodę, wystarczy sam ocet spirytusowy. Sklepowe środki często niszczą Twoje rzeczy a w szczególności bieliznę. Oprócz tego możesz mieć alergię na niektóre substancje. Dlatego podczas ostatniego płukania dodaj tylko ocet. Efekt będzie taki sam, a i zaoszczędzisz pieniądze.

W przypadku, gdy masz pożółkłe rzeczy, dzień wcześniej wrzuć je do zsiadłego mleka a następnie normlanie wypierz. Powinny być białe jak przy zakupie. Tak samo możesz wykorzystać cytrynę, wrzuć kilka plasterków do bębna, a efekt będzie zniewalający. Proszek do pieczenia? Może brzmi głupio ale również jest doskonałym wybielaczem, a wystarczy tylko jedno opakowanie takiego proszku. Pomyśl o tym!

Puch w kurtce często sztywnieje po kilku praniach, co zrobić by uniknąć tego problemu? Pranie musi być w delikatnych warunkach a suszenie powinno się odbywać w letniej temperaturze i w obecności piłki tenisowej. Kto by pomyślał?

Kołnierze są często podatne na zbędne zabrudzenia i ich kolor różni się od reszty koszuli. Dlatego jak masz problem z jej wypraniem, makiety i kołnierz natrzyj szamponem do włosów, rozpuszcza on tłuszcz. Po upływie godziny, koszulę wypierz w pralce. Brud powinien zniknąć!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *