Kategorie
Porady

8 sposobów na wykorzystanie rolki po papierze toaletowym!

Nawet nie wiesz ile zastosowań w domu może znaleźć zwykła rolka po papierze toaletowym. Czasem warto się zastanowić czy jej nie wyrzucić. Po przeczytaniu tego artykułu z pewnością gdzieś ją wykorzystasz w swoim domu.

Z racji takiej, że zbliża się sezon grillowy, taką rolkę można wykorzystać do rozpalenia brykietu. Napchaj do rolki papieru a potem zaklej oba końce. Taki brykiecik z pewnością ułatwi Ci rozpalanie grilla.

Oprócz tego można ją wykorzystać jako lep na muchy. Wiadomo, że wiosenną i letnią porą potrafią być prawdziwą udręką. Bardzo łatwo można zrobić lep na owady przez obklejenie rurek taśmą dwustronną. Zaoszczędzisz pieniądze na sklepowych odpowiednikach.

W przypadku, gdy jesteś niska i masz problem z odkurzeniem pajęczyny przy suficie, rurkę taką można wykorzystać do przedłużenia rury od odkurzacza. Ponadto rurka po papierze toaletowym doskonale wchłania wilgoć, dlatego jak potrzebujesz rękawiczki, wrzuć do środka rurkę a cały proces zajdzie szybciej.

Możesz zaoszczędzić na kupowaniu zabawek dla swoich pupili, np. chomików. Takie rzeczy są drogie, więc po co je kupować jak można zrobić je samemu. W sumie nawet nic nie trzeba robić z taką rolką, tylko wystarczy ją wrzucić do klatki. Chomik będzie się w niej chował i będzie zadowolony.

W przypadku gdy kompost na Twoim ogródku zaczyna śmierdzieć i przyciągać wiele owadów, wrzuć do niego rolki papieru toaletowego, które są wykonane z tektury. Tektura bardzo szybko się rozkłada, dzięki czemu Twój kompost będzie odpowiednio napowietrzony i pozbędziesz się nieprzyjemnego zapachu.

Rozplątywanie lampek choinkowych zalicza się do corocznych problemów. Po całym roku są tak poplątane w kartonie, że czasem ciężko jest dojść do ładu. Nawiń lampki na rolkę papieru i zaklej taśmą. Problem z głowy a i czas zaoszczędzony. W rolce po papierze toaletowym możesz przechowywać również skrawki tkanin, które walają się po pokoju. Zrobisz z nimi porządek i będziesz mieć wszystko odpowiednio poukładane!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *