Kategorie
Zdrowie

O czym informują nas obrzęki w określonych partiach ciała?

Obrzęki mogą powstawać w różnych miejscach na naszym ciele. Począwszy od stóp a kończąc na „worach pod oczami”. Nie wolno ich lekceważyć, gdyż nasze ciało daje nam znak, że czegoś mu brakuje. Warto więc wiedzieć co oznaczają określone obrzęki.

Obrzęki występują gdy w tkankach jest nadmiar płynu. Mogą występować od zwykłego siedzenia przed telewizorem czy komputerem lub po prostu od przegrzewania swojego ciała. Oprócz tego na ich powstawanie ma ilość snu czy picie alkoholu. Ich występowanie może sygnalizować problemu z wątrobą, nerkami sercem. Generalnie chodzi też o wchłanianie białka z pokarmów. Ponadto mogą występować w wyniku reakcji z substancjami zawartymi w Twoich kosmetykach.

Gdy pojawiają Ci się „wory pod oczami” czy obrzęki na stopach, może to być problem z nerkami. Oznacza to, że w Twoim ciele jest nadmiar wody i sodu. Może to być zapalenie nerek i nie nadążają filtrować odpowiednich płynów.

Ponadto niektóre obrzęki mogą się pojawić przez problemu z tarczycą. Pamiętaj, że wyleczenie nadczynności tarczycy nie zawsze musi pomóc i obrzęki dalej mogą się pojawiać i powodować wysuszenie się spojówek i pogorszenie wzroku. Nie bagatelizuj tego i udaj się na wizytę do okulisty.

Problemy z sercem zazwyczaj powodują wzrost ciśnienia w Twoim ciele. Rośnie dlatego, że w organizmie jest nadmiar wody i sodu. Nogi zaczynają puchnąć, ale nie jest to zmęczenie tylko kłopoty z układem krążenia. Potrzebna jest wizyta u specjalisty.

Przyjmowanie niektórych leków może przyczynić się do nasilenia się problemu z obrzękami. Szczególnie chodzi tutaj o leki, które mają za zadanie zatrzymywać wodę w organizmie i takie, które ograniczają przepuszczalność naczyń włosowatych. Szczególnie miej na uwadze przyjmowane hormony, czy leki niesteroidowe. Ponadto niektóre obrzęki mogą być spowodowane reakcją alergiczną na substancje zawarte w leku.

Mniej też na uwadze środowisko w którym przebywasz, gdyż opuchnięcia mogą być wywołane przez toksyny zawarte w powietrzu lub takie, które po prostu spożywasz. Miej na uwadze co jesz i skąd to jedzenie pochodzi. Ponadto obrzękom sprzyja gorący klimat.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *