Kategorie
Porady

Jak szybciej spalić tłuszcz?

Jak szybko spalić tkankę tłuszczową? Przeczytaj kilka porad poniżej, a dowiesz się jak w łatwy i szybki sposób pozbyć się nadmiaru tkanki tłuszczowej.

Pamiętaj, by regularnie jeść śniadanie!

Śniadanie to bardzo ważny posiłek dnia. Najlepiej by był spożywany do godziny po przebudzeniu.

Kofeina? O tak!

Zdaniem ekspertów małe espresso pobudza spalanie tłuszczu!

Spożywaj posiłki o regularnych porach dnia!

Organizm nie będzie kumulował wtedy tkanki tłuszczowej na zapas, gdyż będzie wiedział, że za kilka godzin znów dostarczysz mu potrzebnych składników.

Pij zimne napoje oraz czerwoną herbatę!

Organizm podczas picia zimnych napojów zużywa więcej energii, gdyż potrzebuje jej na ogrzanie spożywanego napoju. Niezawodnym sposobem na odchudzanie jest również czerwona herbata!

Zaplanuj swoje posiłki!

Pamiętaj by zachowywać proporcje dostarczanch składników. Najlepiej by było to w takich proporcjach: 50% węglowodanów, 30% białek i 20% tłuszczów. Jedz jak najwięcej produktów pełnoziarnistych oraz innych, bogatych w błonnik (więcej o błonniku przeczytasz tutaj: Błonnik – właściwości).  Z ich trawieniem organizm musi się trochę namęczyć, dzięki czemu spalisz więcej kalorii oraz dłużej będziesz syta.

Ćwicz!

Jedną z lepszych meto na przyspieszenie spalania tłuszczu to trening kardio oraz ćwiczenia interwałowe. Jeszcze lepszy efekt uzyskasz jeśli będziesz ćwiczyć w rytm szybkiej muzyki – mimo woli Twoje ćwiczenia nabiorą tempa muzyki!

Nie leń się!

Po intensywnych ćwiczeniach organizm pracuje jeszcze przez jakiś czas na najwyższych obrotach. Warto wtedy wykonać lżejszy wysiłek, np. pójść na spacer, niż po prostu się położyć i nie robić nic. Taki spacer może dać efekty porównywalne do tego, jakbyśmy wykonywali intensywny wysiłek fizyczny.

Pamiętaj, by się wysypiać!

Śpisz – nie jesz! Śpisz – regenerujesz siły! Pamiętaj o tym, by się wysypiać i mieć pozytywną energię na nowy dzień 😉

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *