Kategorie
Ciekawostki

8 zastosowań skórki od banana jakich nie znałaś

Banany są bardzo popularnym importowanym przez Polaków towarem. Są niemal dostępne w każdym sklepie i przez cały rok. Oprócz tego są bogatym źródłem węglowodanów i zawierają wiele bogatych składników mineralnych. Skoro część, którą zjadamy jest dla nas tak pożyteczna to dlaczego nie wykorzystać skórki od banana? Może jednak nie trzeba jej wyrzucać do kosza i jest jakieś jej zastosowanie?

Osoby, które posiadają srebrną biżuterię, po zjedzeniu uprzednio banana, mogą wykorzystać jego skórkę do wypolerowania swoich kolczyków czy innych zawieszek. Do miksera wrzuć skórkę od banana, dodaj wodę i rozdrobnij wszystko tak, by konsystencja była podobna do pasty do zębów. Weź bawełnianą szmatkę i nałóż powstałą substancję i poleruj swoją biżuterię. Wszelkie przebarwienia powinny zostać usunięte.

Jeżeli już mowa o polerowaniu, skórkę można wykorzystać do czyszczenia skórzanych butów. Do tego potrzebna jest oczywiście skórka od banana i brudne buty. Przetrzyj je wewnętrzną częścią skórki a następnie wypoleruj szmatką lub papierowym ręcznikiem.

W przypadku, gdy na płycie CD masz jakieś cenne pamiątki i za wszelką cenę chcesz ją odzyskać, wykorzystaj skórkę od banana, by pozbyć się z niej rys. Wytrzyj płytę skórką a następnie zetrzyj resztki ściereczką z płynem do naczyń. Efekt powinien być widoczny gołym okiem, a płyta zdatna do użycia.

Oprócz sody, do wybielania zębów można wykorzystać również skórkę od banana. Po uprzednim umyciu zębów pastą do zębów, wytrzyj je skórką. Zawarty w niej potas i inne minerały odpowiadają za białą barwę naszych zębów.

W przypadku, gdy nie masz pod ręką apteczki pierwszej pomocy, a właśnie zjadłeś banana, skórkę możesz wykorzystać jako opatrunek. Zawartość wszelkich olejków i innych substancji ma łagodzący wpływ na rany, które powstały w wyniku oparzeń słonecznych czy otarć.

Osoby dbające o zdrowy wygląd skóry, również mogą posłużyć się odpadkami po spożyciu banana. Ciało nacieramy skórką, a zawarte w niej substancje zmniejszają ilość zmarszczek i przyczyniają się do prawidłowego nawilżenia skóry.

Jeżeli masz ogródek i potrzebujesz dobrego nawozu, pamiętaj iż skórka od banana bogata jest w składniki mineralne wspomagające wzrost roślin. Dlatego posiekaj ją na małe kawałeczki, gdyż wtedy będzie się łatwiej rozkładać. Zakop je pod ziemią przed sadzeniem roślin. Kolejne ogrodnicze zastosowanie jest takie, że odstraszają one mszyce, więc posiekane skórki możesz równie dobrze posypać wkoło roślin.

Więc następnym razem gdy zjesz banana i będziesz chciał wyrzucić skórkę, zastanów się kilka razy czy nie wykorzystasz jej w jakiś pożyteczny sposób!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *