Kategorie
Ciekawostki Porady

7 zastosowań wody utlenionej

Woda utleniona jest dostępna prawie w każdym domu i nie każdy zna jej wszystkie zastosowania. Zazwyczaj korzystamy z niej tylko w przypadku odkażania ran. Inaczej woda utleniona jest nazywana perhydrolem i może być w większych stężeniach wykorzystywana do rozjaśniania włosów.

W przypadku gdy masz silny ból zęba i nie masz zamiaru już łykać tabletek, możesz do uśmierzenia bólu wykorzystać wodę utlenioną, która ma właściwości przeciwbólowe. Dzięki niej, wszelkie bakterie, grzyby czy wirusy obecne w jamie ustnej zostaną pokonane. Wystarczy tylko wypłukać usta wodą utlenioną.

Również możemy zdezynfekować naszą szczoteczkę do zębów, gdyż na jej powierzchni gromadzą się wszelkiego rodzaju drobnoustroje. Oprócz wymieniania szczoteczki, powinno się dbać o jej odpowiednie czyszczenie. Wystarczy umieścić ją w wodzie utlenionej na około 15 minut i będzie odkażona.

Roztocza, które są obecne w kurzu również można wytępić przy użyciu wody utlenionej zmieszanej ze zwykłą wodą czy gliceryną. Dzięki temu ograniczysz gromadzenie się kurzy na meblach czy telewizorze. Dlatego miejsca szczególnie podatne na kurz należy spryskiwać co jakiś czas taką mieszaniną lub przecierać ścierką.

Jak już wcześniej było wspomniane, woda utleniona ma właściwości grzybobójcze, więc można przy jej użyciu zwalczać infekcje grzybicze. Najczęściej podatne części ciała to paznokcie czy stopy. Dlatego wystarczy je moczyć w wodzie pomieszanej z wodą utlenioną (tyle samo wody utlenionej co wody). Oprócz tego można ją wykorzystać przy leczeniu wszelkich infekcji skórnych. Wystarczy namoczyć skórę w około 5-10 minut kilka razy dziennie.

Dodatek wody utlenionej do prania działa wybielająco na tkaniny, w szczególności na plamy od krwi. Dlatego jest to tani środek, który pozwoli Ci zadbać o odpowiednią czystość Twoich ubrań. Równie dobrze można ją wykorzystać do wybielania zębów. Wystarczy płukać zęby 3% roztworem wody utlenionej podczas mycia zębów.
W przypadku infekcji zatok, można stworzyć mieszaninę z łyżki 3% wody utlenionej pomieszanej z wodą o niskiej zawartości chloru. Przenieść to do buteleczki podobnej do sprayu i psikać.

Dodatkowo sprawdza się doskonale w czyszczeniu kuchennych blatów i innych powierzchni. Dzięki swoim właściwością skutecznie usuwa bakterie, które gromadzą się na powierzchni różnych przedmiotów i pozwala pozbyć się nieprzyjemnego zapachu. Dodatkowo można nią wytrzeć lodówkę lub plastikowe pojemniki na żywność.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *