Kategorie
Porady

6 sposobów jak wykorzystać saszetki do butów!

Tak często jak kupujesz buty, za każdym razem w pudełku znajdujesz saszetkę z proszkiem, który ma służyć jako pochłaniacz wilgoci i nieprzyjemnych zapachów z Twoich butów. Lecz za każdym razem, zamiast to wykorzystać wyrzucasz do kosza. Oprócz tego pierwotnego zainteresowania jest ich jeszcze więcej. Wszystkie zastosowania znajdziesz w poniższym artykule. Miłego czytania!

W przypadku gdy masz przemoknięty telefon, możesz wykorzystać proszek z tych saszetek. Urządzenia elektryczne są szczególnie wrażliwe na wilgoć, więc nie jest powiedziane, że musi być bezpośrednio zalane. Wystarczy drobny deszcz czy śnieg. Dlatego w takim przypadku wystarczy pozbawiony telefon baterii i karty sim umieścić w pojemniku z tymi kuleczkami. Może to być jedyny sposób na uratowanie Twoich elektrycznych urządzeń.

Gdy Twoje ubrania są wilgotne i nie masz gdzie ich przechowywać, przez co lądują w szafie lub walizce, możesz wykorzystać saszetki z sillica żelem. W przypadku gdy problem zignorujesz, w szafie pojawi się bardzo nieprzyjemny zapach, a obecność saszetek pochłonie wilgoć oraz nieprzyjemny zapach. Miej na uwadze, co wyrzucasz do śmieci!

Jak już wcześniej było wspomniane, substancja ta ma właściwości higroskopijne, czyli pochłania wilgoć z otoczenia. Aparaty fotograficzne jak i ich obiektywy są odporne na wilgoć, gdy w pobliżu znajduje się ta substancja. Dlatego możesz dodać trochę tej substancji do futerału w którym przechowujesz aparat.

Gdy ktoś chce siać nasiona, dobrze wie iż muszą być one odpowiednio wysuszone, najlepiej by były suszone na słońcu. Dlatego jak zrobić, by nasiona przetrwały całą zimę i nie zostały zniszczone przez wilgoć? Wystarczy przechowywać je w obecności sillica żelu i wtedy nasiona z pewnością przetrwają do momentu ich posadzenia i miejmy nadzieję, że wyrosną.

W przypadku, gdy ktoś jest kierowcą z pewnością wie jak denerwujące są parujące szyby we wnętrzu samochodu, co zatem zrobić? Wystarczy rozsypać kilka granulek pod zaparowanymi szybami i pochłoną one gromadzącą się wodę.

Wilgoć sprzyja matowieniu biżuterii, dlatego futerał w którym ją przechowujesz powinien być zaopatrzony dodatkowo w tą substancję. Pamiętaj, aby biżuteria cały czas dobrze wyglądała nie może być narażona na nadmierną wilgoć.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *