Kategorie
Porady

Jak pozbyć się nieprzyjemnego zapachu z ust

Nieprzyjemny zapach z ust powoduje uczucie wstydu. Nic nie obniża naszej pewności siebie jak nieprzyjemna woń z ust. Przyczyn może być kilka, np. wrzody, choroby przewodu pokarmowego, nieżyt żołądka, niedrożność jelit, zła higiena jamy ustnej itd. Poniżej postaram się przybliżyć kilka sposobów zwalczających nieprzyjemny zapach z ust.

Podstawową zasadą jest mycie zębów dwa razy dziennie! Raz rano i raz wieczorem. Jeżeli będziemy wykonywać tą czynność więcej niż dwa razy nic się nie stanie. Najlepiej jest umyć zęby po każdym posiłku. Gdy nie jest to możliwe, możemy żuć gumę miętową. Niemycie zębów skutkuje gromadzeniem się jedzenia między nimi, co powoduje powstawanie bakterii odpowiedzialnych za nieprzyjemny zapach oraz psucie się zębów. Nie wolno nam również zapomnieć o języku. Dokładne umycie języka oraz dziąseł usuwa wszelkie bakterie odpowiedzialne za nieprzyjemna woń. Szczególnie język należy umyć gdy jest pokryty białym nalotem. Język powinien być koloru różowego! Oprócz mycia zębów warto zaopatrzyć się w nić dentystyczną. Rekwizyt ten pozwala usunąć resztki jedzenia, których nie można usunąć za pomocą szczoteczki.

Trzymając się tematu zębów, warto jest odwiedzić stomatologa. Zepsuty ząb również może być skutkiem nieprzyjemnego zapachu. Ubytki w szkliwie wywołane przez próchnicę, wspomagają rozwój bakterii oraz zwiększają prawdopodobieństwo grzybicy jamy ustnej (szczególnie przy osłabionym organizmie).

Kolejną przyczyną nieprzyjemnego zapachu z ust, może być suchość w jamie ustnej. Organizm należy pobudzić do wydzielania śliny, która ma właściwości bakteriobójcze. Gdy wydziela się ona w mniejszej ilości, w jamie ustnej zwiększa się ilość bakterii. Gdy suchość w ustach jest odczuwalna, warto sięgnąć po gumę do żucia lub cukierki miętowe. Warto spożywać więcej wody, to z pewnością pomoże w utrzymaniu świeżego oddechu. Mniejsze wydzielanie śliny może być spowodowane przez picie alkoholu, katar lub przyjmowanie leków wysuszających gardło lub usta. Warto uważać na to co jemy, ponieważ większe spożycie czosnku lub cebuli przyczynia się do nieświeżego oddechu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *