Kategorie
Porady

Wyhoduj cytrynę w domu!

Nasze drzewka cytrynowe mają już dwa lata. Ty również możesz mieć piękne drzewka cytrusowe w domu. Ich hodowla nie wymaga wielkiego wysiłku.

Co będzie Ci potrzebne? Na początek kup kilka cytryn, worek ziemi oraz kilka doniczek. Mile również są widziane nawozy dla cytrusów lub zwykły nawóz, np. z dżdżownic.

Z cytryn możemy zrobić sok, a pestki opłukać i wrzucić do doniczki – zrobić mały rowek, wrzucić nasionka i zasypać ziemią, a następnie podlać. Po około 3-4 tygodniach powinny pojawić się już nasze małe zielone gałązki, z których potem będą rosły coraz to większe i piękniejsze drzewka cytrynowe.

Cytryna potrzebuje bardzo dużo światła, więc warto je trzymać w doniczkach na parapecie. Dobrze aby roślina nie stała na przeciągu. W lecie możemy wynieść Cytrynę na balkon lub do ogrodu, lecz nie w pełnym słońcu lub tam, gdzie jest narażona na działanie wiatru. Rano i wieczorem dobrze jest zraszać liście. Cytryna, jak każde z drzewek cytrusowych lubi obfite podlewanie. Ziemia powinna być stale wilgotna ale nie bardzo mokra.

Niestety na owoce drzewka cytrusowego wyhodowanego z pestek musimy poczekać ok. 8-10 lat.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *