Kategorie
Zdrowie

4 powody, dla których warto ucinać sobie drzemki

Pamiętaj, że sen nigdy nie jest stratą czasu, gdyż wtedy nasz organizm tak naprawdę odpoczywa. Krótka 30 minutowa drzemka działa zdrowotnie dla naszego ciała i pozwala odzyskać siły, przez co mamy większy zapał do pracy i głowę bogatą w rozmaite pomysły.

Gdy prowadzisz stresujące życie, nie bądź temu obojętny. Stres i wszelkiego rodzaju nerwy źle wpływają na Twoje serce, dlatego powinieneś urządzać sobie delikatne drzemki. Pamiętaj, że już 15 minut snu w ciągu dnia zmniejsza ryzyko chorób układu krwionośnego o 30%. Dzieje się tak dlatego, że przez krótką drzemkę poziom stresu się obniża i nasz organizm odpoczywa.

Powszechnie wiadomo, że stres i nerwy podnoszą ciśnienie, dlatego nie bądź temu obojętny.

Może się wydawać, że po kilkuminutowej drzemce jesteśmy dalej ospali. Nie ma w tym w ogóle prawdy, gdyż pod koniec naszego odpoczynku, organizm intensywnie wydziela hormony odpowiadające za lepszą pracę serca i lepsze dotlenienie mózgu. Dlatego każda drzemka w ciągu dnia działa na Ciebie pobudzająco i przez to masz energię, by dalej funkcjonować. Dokładnie tak samo jest, gdy spędzona przez Ciebie noc będzie spokojna i w 100% przespana.

Jak już wcześniej było wspomniane, drzemka zwiększa Twoją kreatywność i Cię pobudza. Oprócz tego zdrowy sen zwiększa ilość zapamiętywanych informacji, a podczas zdrowego snu rodzą się najlepsze i najciekawsze pomysły. Nie przesadzaj z drzemką w pracy, gdyż ktoś może Cię zauważyć!

W tych czasach, mało kto pamięta o odpowiedniej ilości snu, wszyscy są zabiegani i nie mają na nic czasu. Najważniejsza jest kariera i pieniądze. Dzięki kilkuminutowej drzemce jesteś w stanie uzupełnić nieprzespane noce. Stres też może się przyczyniać do występowania bezsenności, dlatego nie bądź temu obojętny.

Drzemka jest bardzo dobra nie tylko u uczącej się młodzieży, ale także i u osób pochłoniętych pracą. Miejsc na kilkuminutową drzemkę jest bardzo wiele, może to być tramwaj czy pociąg a nawet kilka minut w trakcie wykładu. Najlepiej jest ją robić między 12 a 18, gdyż inne godziny mogą zaburzyć Twój rytm snu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *