Kategorie
Ciekawostki

5 trików z mikrofalówką, które koniecznie musisz poznać!

Prawie każdy z nas ma w domu mikrofalówkę i zazwyczaj korzysta z niej w celu przygotowania jakiegoś posiłku lub coś w tym stylu. Właściwości tego urządzenia są znacznie szersze i możemy wykorzystać je do wielu innych czynności. Wszystko to będzie przedstawione poniżej.

W przypadku gdy mamy chcemy na szybko wysuszyć zioła, które stoją u nas w doniczce możemy właśnie do tego wykorzystać mikrofalówkę. Zazwyczaj jest tak, że gdzieś jedziemy i nie mamy jak je dalej podlewać, więc najlepiej właśnie to z nimi zrobić. Wystarczy oberwać krzaczki, a liście ułożyć na papierowym ręczniku i włączyć urządzenie na maksymalnej mocy. Czynność powinna być powtarzana do momentu uzyskania suchych ziół, gdyż woda w nich zawarta musi odparować.

Osoby, którym szkodzi skórka pomidora mają wiele problemów z pozbyciem się jej. Zazwyczaj jest ona parzona i wtedy łatwiej się obiera. Jest na to oczywiście inny sposób, wystarczy włożyć pomidorka do mikrofalówki mniej więcej na minutę i skórka równie łatwo będzie odchodzić jak po jej sparzeniu. Oszczędność czasu i wygoda przede wszystkim!

W przypadku gdy bardzo lubimy soki wyciskane ze świeżych owoców (głównie mam tutaj na myśli te cytrusowe) możemy wykorzystać mikrofalówkę, by ilość soku była większa. Wkładamy owoc do mikrofalówki na około 30 sekund i wyciskamy z niego sok. Uzyskana ilość powinna być znacznie większa.

Nikt z nas nie lubi kroić cebuli. Jest na to prosty i bezbolesny sposób. Odcinamy dwie końcówki z warzywa i wrzucamy do mikrofalówki. Zewnętrzna skórka powinna być wysuszona, przez co powinno łatwiej się ja kroić. Ponadto nie będziemy płakać!

Biorąc pod uwagę pieczywo, możemy szybko odzyskać ich świeżość przez włożenie ich do mikrofalówki na około minutę. Wystarczy owinąć je papierowym ręcznikiem i włączyć urządzenie. Nadmiar wilgoci zostanie wsiąknięty przez ręcznik, a kanapki będą smakować jak świeże.

By zobaczyć czy mikrofalówka jest sprawna, włóż kubek z zimną wodą do otwartego garnka. Włącz urządzenie na minutę. W przypadku gdy woda wraz z kubkiem są gorące a garnek zimny, nie ma czego się obawiać, gdyż urządzenie działa nienagannie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *