Kategorie
Porady

Chcesz schudnąć? Pij wino!

Wiadomo, że napoje typu coca-cola mają w sobie bardzo dużo zbędnych kalorii a przede wszystkim są źródłem cukru. Czysta woda jest bez smaku i nie każdy lubi ją pić. Zatem jak nawodnić organizm gdy jest się na diecie? Co pomoże dodatkowo zrzucać zbędne kilogramy? Z pewnością jest to białe wino, lecz nie wolno z nim przesadzać, gdyż nie chodzi o to by się upić a pozbyć się tkanki tłuszczowej.

Ostatnimi czasy popularne są artykuły na temat utraty wagi. Niemieccy naukowcy dowiedli, że znacznej przemianie materii sprzyja białe wino. Testom poddano 40 otyłych osób. Pierwsza połowa dziennie piła 200 ml soku owocowego, a w druga połowa dnia pili taką samą ilość białego wina. Ci, którzy pili wino mogli cieszyć się utratą co najmniej 5 kg masy ciała, natomiast Ci co pili soki stracili niecałe 4 kg. Obawiasz się zatem o swoją wątrobę. Nic bardziej mylnego, gdyż naukowcy twierdzą, że białe wino w umiarkowanych ilościach nie szkodzi wątrobie i nie obciąża jej pracy.

Nie każde wino jest niskokaloryczne, dlatego warto zwrócić uwagę które się pije. Wytrawne wina mają mniej kalorii niż te półwytrawne czy słodkie. Ogólnie 100 g winogron ma około 68 kalorii natomiast 100 g białego słodkiego wina ma 92, a półwytrawne i wytrawne odpowiednio 81 i 65. Porównując białe wino do czerwonego, ma ono bardziej kwaśny smak, co czyni je lżejszymi dla naszego układu pokarmowego. Idealnie pasują do tłustego mięsa.

Poniżej znajdziecie również kilka win, które są odpowiednio lekkie i wskazane jest, by je pić podczas diety: Riesling, Muscadet, Chenin Blanc, białe Burgundy, Pinot Gris, Champagne, Soave. Więc szybko zamień sok, który pijesz podczas diety na sprzyjające utracie wagi białe wino!

W świetle najnowszych badań opublikowanych Journal of Physiology również potwierdzono korzystny wpływ picia jednego kieliszek czerwonego wina dziennie, by zrównoważyć go jednej godzinie ćwiczeń. Naturalny związek zwany resweratrolem, który znajduje się w czerwonym winie zwiększa wydajność wysiłku fizycznego. Dlatego warto wypić kieliszek wina do obiadu, a potem wybrać się na spacer lub wykonać lekkie ćwiczenia, by szybko zobaczyć efekty w odchudzaniu!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *