Kategorie
Ciekawostki

5 produktów, których nigdy nie powinnaś jeść jeśli chcesz schudnąć

Według wielu dietetyków, istnieją produkty, które w szczególności nie pozwolą nam zrzucić naszej masy. Powinno się je natychmiastowo wykluczyć z codziennego jadłospisu i trwać w swoim postanowieniu i unikać ich szerokim łukiem. Aby Twoja dieta była skuteczna, pozbądź się tych produktów i patrz jak szybko tracisz zbędne kilogramy. Spadek masy wiąże się z większą pewnością siebie, gdyż jest się bardziej atrakcyjnym.

Po pierwsze należy całkowicie wykluczyć napoje, które są słodzone i gazowane. Dlaczego? Gdyż jak się pije tego rodzaju napoje, nigdy się nie ugasi pragnienia. Z takich względów, gdyż są w nich duże ilości soli oraz cukru. Sól powoduje, że mamy większe pragnienie natomiast cukier sprzyja tyciu i przyrostowi tkanki tłuszczowej. Pozbądź się coca-coli ze swojej diety! Pamiętaj, soki które są dostępne w sklepie mają również wiele cukru a witaminy, które powinny w nim być powinny są usuwane przez proces pasteryzacji.

Jeżeli nie masz w domu frytkownicy to bardzo dobrze, gdyż musisz wyeliminować żywność smażoną na głębokim oleju. Jeżeli lubisz jeść fast food, np. frytki czy hamburgery lepiej jest zrobić je samemu. Warto zwrócić uwagę, że gdy smażymy ziemniaki na tłuszczu to jest on wchłaniany przez ziemniaki. Frytki najlepiej piec w piekarniku, gdyż wtedy będą tak samo smaczne i bez grama tłuszczu.

Unikaj również gotowych dań obiadowych, które są mrożone lub po prostu hermetycznie pakowane. Jedzenie z mikrofalówki nie jest zdrowe i przyczynia się to do częstszego chorowania jak i przybierania na masie. Tego typu jedzenie jest bogate w wiele substancji chemicznych i powoduje, że nasz organizm prawidłowo nie funkcjonuje.

Nie od dziś wiadomo, że słodycze są niezdrowe. Jeżeli lubisz ciastka, batony i czekolady to musisz je zrobić samemu, gdyż wiesz co w nich jest. Sklepowe słodycze mają niezdrowe substancje chemiczne, więc warto zacząć się specjalizować w robieniu deserów. Co prawda i tak są one kaloryczne ale nie są aż tak niezdrowe jak te kupne. Pamiętaj, pomysłów jest wiele!

Typowe imprezowe przekąski to chipsy, paluszki czy orzeszki ziemne. Jest tam ogromna ilość soli często złej jakości, sprzyja to odkładaniu się masy tłuszczowej i często dzieje się tak, że jak otworzymy paczkę chipsów to zjemy ją całą na raz. Dlatego orzechy najlepiej jeść z własnego ogródka, gdyż są smaczne bez żadnych dodatków.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *