Kategorie
Porady

5 skutecznych i genialnych sposobów na zamarznięte szyby!

Z racji takiej, że na dworze temperatura jest co raz niższa to na szybach samochodowych pojawia się lód, który jest zmorą każdego kierowcy (no chyba, że ktoś ma garaż i zostawia w nim samochód na noc). Zatem jak skutecznie usunąć lód z szyb, gdy nam się śpieszy i nie mamy czasu na bieganie ze skrobaczką do szyb? Jest na to kilka sposobów.

Po pierwsze, można wykorzystać do tego alkohol, którym dezynfekuje się rany. Zapełniamy buteleczkę po np. płynie do mycia szyb takim alkoholem do 2/3 jej objętości i dopełniamy do końca wodą. Następnie taką mieszaniną pryskamy szybę, gdzie znajduje się lód. Jak widać na dołączonym filmiku, lód momentalnie się rozpuszcza i nie ma po nim żadnego śladu. Dodatkowo można wziąć ściereczkę, by wytrzeć rozpuszczony lód. Dlatego najlepiej jest wozić ze sobą buteleczkę z takim roztworem!

Oprócz tego dostępne są w sklepach gotowe roztwory, które rozmrażają szyby nawet do -60 stopni Celsjusza. Doskonale sprawdzają się również w przypadku, gdy zamek też jest zamarznięty.

Natomiast kolejnym domowym sposobem jest wykorzystanie octu winnego. Wystarczy napełnić butelkę po spryskiwaczu połową octu winnego i połową wody. Dalsze postępowanie jest takie samo jak w pierwszym sposobie. Jedynym minusem jest zapach octu, lecz szybko on wywietrzeje.

Gdy ktoś ma denaturat, również może go wykorzystać do usunięcia lodu z szyby. Nie każdy o tym wie, lecz środki, które można kupić w sklepie do usuwania lodu z szyb w szczególności zawierają denaturat, który zapobiega zamarzaniu płynu. Dlatego, gdy jest go więcej momentalnie rozmraża szybę, dlatego do płynu do spryskiwaczy można dolać pół szklanki denaturatu i uzyskanym roztworem spryskać szyby.

Oprócz tego można wykorzystać klimatyzację, czyli uprzednio wcześniej odpalić silnik i podnieść temperaturę wewnątrz samochodu. Również lód na szybie powinien się rozpuścić, lecz ta metoda wymaga trochę więcej czasu niż poprzednie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *