Kategorie
Porady

7 porad, które ułatwia Ci sprzątanie domu lub mieszkania

Z racji takiej, że zbliżają się święta trzeba całkowicie posprzątać dom. Zajmuje to bardzo dużo czasu, szczególnie gdy sprzątamy go dokładnie tylko przed świętami. Trzeba zetrzeć kurz ze wszystkich miejsc, pozamiatać za meblami czy usunąć kamień w wielu miejscach. Czy są jakieś rzeczy, które przyśpieszą sprzątanie a będzie ono tak samo dokładne? Jakie praktyczne zastosowania mogą mieć niektóre rzeczy, które z pewnością masz w domu? Wszystko to znajdzie się w tym artykule.

Osoby, które mają prysznic, zazwyczaj mają przy nim zasłonkę. Problem w tym, że gdy jej nie czyścimy za często potem zaczynamy uważać, że trzeba kupić nową. Jest to błędne myślenie, gdyż do jej wyczyszczenia można wykorzystać stare ręczniki. Wrzucamy zasłonkę z takimi ręcznikami do pralki w temperaturze około 30 stopni Celsjusza i nasza zasłonka będzie jak nowa.

Trzymając się tematu prysznica, do odpływu wody warto wlewać co jakiś czas szklankę sody oczyszczonej oraz szklankę octu, gdyż przeczyszcza to rury a w szczególności zalegające włosy. Oprócz tego pozbędziesz się nieprzyjemnego zapachu.

Co zrobić, by szczotka do czyszczenia toalety zawsze była czysta? Wystarczy wlać do pojemnika, w którym ją trzymamy roztwór wody z domestosem. Problem brudnej szczoteczki załatwiony, lecz taki roztwór warto wymieniać raz w tygodniu. Natomiast w przypadku gdy masz trudnodostępne miejsca, gdzie zalega brud możesz wykorzystać starą nitkę dentystyczną.

W przypadku gdy kuchenka mikrofalowa jest bardzo brudna, nie szoruj jej! Zaoszczędzisz znacznie czas poprzez włożenie talerza z octem i ustawienie programu na dwie minuty. Po upływie czasu wystarczy przetrzeć papierowym ręcznikiem mikrofale w środku i będzie jak nowa. Natomiast deskę do krojenia skutecznie wyczyścimy przez natarcie jej połówką cytryny. Pozbędziesz się zalegającego brudu.
Gdy masz wiele srebrnych ozdób w domu i chcesz je szybko i efektownie wypolerować wykorzystaj do tego pastę do zębów. Przedmioty będą bez smug!

Wszelkiego rodzaju drewniane podłoża wyczyścisz przy użyciu majonezu. Wystarczy, że nasmarujesz nim meble a następnego dnia go po prostu wytrzesz. Klej od naklejek również zostanie bezproblemowo usunięty. W przypadku gdy są to plamy od kredek, możesz usunąć je za pomocą ściereczki nasączonej alkoholem.

Pamiętaj, że gdy na dywan coś wylejesz, najpierw posyp do miejsce dużą ilością soli, gdyż wchłonie ona całą wilgoć i ubrudzone miejsce będzie można łatwiej wyczyścić.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *