Kategorie
Porady

Jak pozbyć się pleśni ze ściany

W skład podchlorynu sodu używanego do zwalczania grzybów i pleśni wchodzi bielinka. Pomaga ona usunąć pleśń jedynie z wierzchu, natomiast wewnątrz ściany dalej jest grzybnia, z której wyrasta nowa pleśń. Tak więc nie jest ona zbyt skuteczna. Istnieje jednak bardzo wiele sposobów jak poradzić sobie z grzybem na ścianie.

Wykorzystując ocet możemy szybko i niedrogo pozbyć się niechcianej pleśni. Działanie tego środka polega na zmianę odczynu środowiska na mocno kwaśne. Zapobiega to dalszemu rozwojowi grzybów i nie ma on w takich warunkach szans na przeżycie. Mieszamy ocet w proporcjach 1:4 i nasączamy miejsca, na których jest pleśń. Ma on charakter silnie kwasowy i przede wszystkim nie szkodzi naszemu zdrowiu, bowiem nie posiada żadnych dodatkowych substancji jak w przypadku innych środków do odgrzybiania.

Następnym środkiem jest olejek z drzewa herbacianego. Stosujemy go wewnętrznie jak i zewnętrznie. Jest to środek niezagrażający naszemu zdrowiu i nie powinien on wywołać żadnych niepożądanych efektów. Substancja ta jest dosyć droga, ale w parze z ceną idzie wysoka skuteczność w odgrzybianiu ścian. Wystarczy dodać kilka kropelek do wiadra z mydłem i można zaczynać czyścić dom. Dzięki temu zabijemy wszelkie grzyby i możemy być pewni, że nie będzie powrotu pleśni.

Dodatkowo możemy wykorzystać ekstrakt z nasion grejpfruta. Jest on bezbarwny i bezwonny, natomiast działa niezwykle skutecznie i silnie. Pomijając już to, że jest całkowicie bezpieczny dla naszego organizmu. Jest to substancja skutecznie zwalczająca pleśń i grzyby. Rozpuszczamy kilka kropli tego ekstraktu w mniej więcej 500 ml wody. Nie wolno dopuścić, by owa mikstura dostała się do oczu lub błon śluzowych.

Bardzo uniwersalnym i wydajnym środkiem jest kwas borowy. Posiada on właściwości bakterio i grzybobójcze. Sprawdza się również przy zwalczaniu takich insektów jak karaluchy. Nie posiada on właściwości rakotwórczych, także jest całkowicie bezpieczny dla naszego organizmu. Natomiast nie wolno zapominać, że jest to kwas, a co za tym idzie jest to środek silnie żrący i drażniący nasze błony śluzowe.

Wszelkiego rodzaju olejki eteryczne ustępują skuteczności olejkowi herbacianemu, lecz są z pewnością tańsze i na dobry początek pozwolą nam usunąć nieco pleśni i pozbyć się jej na dłuższy czas. Dodajemy mniej więcej 10 kropli do litra wody i wcieramy w ściany.

Nie wolno Ci używać wybielaczy, ponieważ zawierają one przeważnie chlorki, które są drażniące dla naszego organizmu. Bardzo łatwo się ulatniają i mają właściwości rakotwórcze.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *