Kategorie
Uroda Zdrowie

Domowe leczenie trądziku – fakty i mity!

Osoby, które dotyka problem z trądzikiem czy innymi skórnymi zmianami ma swoje sposoby jak się z nimi uporać. Nie każdy sposób musi działać, a w ciągu ostatnich kilku lat w sieci jest co raz więcej różnych sposobów jak skutecznie usunąć trądzik. Które z nich są prawdziwe? Przekonaj się!

Wielu lekarzy uważało, a reszta dalej uważa, że trądzik jest choroba, która występuje w wieku dojrzewania. Jest w tym ziarno prawdy, lecz nie jest powiedziane, że tak musi być. Wiele osób nawet nie próbuje go leczyć i mówi, że kiedyś mi przejdzie. Brak odpowiedniej kuracji może zostawić wiele blizn lub innych zmian skórnych.
Trądzik może się pojawić zarówno na skórze suchej jak i tłustej.

Dlatego nie jest prawdą, że skóra tłusta jest na niego bardziej podatna. Nie każda skóra tłusta jest skórą trądzikową. Trądzik występuje na wskutek złej pracy gruczołów i jest chorobą. Skóra, która jest przetłuszczona jest podatna na tworzenie się zaskórników dlatego musi być chroniona odpowiednimi preparatami.

Trochę prawdy jest w tym, że promienie UV leczą trądzik. Dzieje się tak dlatego, że spowalniają one pracę gruczołów łojowych, lecz gdy taka osoba przestanie się opalać, to trądzik powróci z dwukrotnie większą ilością. Dzieje się tak dlatego, że skóra która jest sucha, stara się szybko uzupełnić niedobory i szybko się przetłuszcza.

Zaskórników oraz pryszczy nie powinno się wyciskać samodzielnie, gdyż wtedy bakterie rozprzestrzeniają się na cala twarz i trądzik może występować w innych miejscach. Oprócz tego źródło trądziku jest w skórze właściwej, czyli daleko pod naskórkiem z którego wyciskamy pryszcze. Dodatkowo wyciskanie może spowodować przesunięcie się zaskórnika w głąb skóry i trądzik będzie intensywniejszy.

Używanie spirytusu do przemywania skóry trądzikowej również jest nieprawdziwe. Wiele osób uważa, że po wyciśnięciu pryszcza, należy go przemyć alkoholem i wtedy nie będą powstawać nowe. Alkohol silnie wysusza skórę, przez co jej stan jest stosunkowo gorszy i blizny gorzej się goją. Rany po wyciskaniu zaskórników powinny być od razu nawilżone, żeby cały proces zachodził szybciej.

Leczenie skóry podatnej na trądzik powinno zaczynać się od wewnątrz i dopiero wtedy można stosować kosmetyki antybakteryjne. Wszelkiego rodzaju kremy pozwolą usunąć problem jedynie na krótki czas. Żel myjący twarz tylko złuszcza naskórek i może pogorszyć jej kondycję.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *