Kategorie
Porady Zdrowie

8 rewelacyjnych przypraw dla skutecznego odchudzania!

Nie wiem, czy wiecie, ale przyprawy mogą mieć rewelacyjny wpływ na naszą sylwetkę. Wspomagają one metabolizm i skutecznie obniżają nadmierną masę ciała. O jakich przyprawach mowa? Przeczytajcie koniecznie poniższy artykuł.

Nadmierny przyrost masy ciała dotyka coraz więcej osób. Posiłkujemy się fast foodami, nie zawracamy często uwagi na skład produktów, które spożywamy, ponieważ zależy nam na szybkim dostarczeniu kalorii. Niestety przez szybkie tempo życia nabieramy niezdrowe nawyki żywieniowe, które właśnie są główną przyczyną przyrostu masy ciała.  Ważne jest więc, by zadbać jednak o to, by nasza dieta była zdrowa, odpowiednio zbilansowana. Nie wiem, czy wiecie, ale istnieją takie przyprawy, które w odpowiednich ilościach mają zbawienny wpływ na nasz organizm. Jeśli będziemy je spożywać kilka razy w tygodniu, to pomogą nam w zmniejszeniu wagi w znacznym stopniu. Pamiętajcie jednak, że diet cud nie ma – jeśli będziemy się jednocześnie objadać kilogramami czekoladek i frytek, to żadne przyprawy nas same w sobie nie odchudzą w magiczny sposób.

Poniżej znajdziecie informacje na temat 8 rewelacyjnych przypraw dla skutecznego odchudzania:

  1. Pieprz cayenne:  zawiera kapsaicynę, która wspomaga odchudzanie.
  2. Kurkuma: zawiera kurkuminę, składnik aktywny w tej przyprawy, pokazany jest zmniejszenie przyrostu masy ciała i hamują wzrost tkanki tłuszczowej.
  3. Gorczyca: nawet tylko jedna łyżeczka tej przyprawy może zwiększyć metabolizm od 20 do 25%!
  4. Imbir: powszechnie spotykane w daniach kuchni azjatyckiej. Imbir zmniejsza apetyt, a co jest również ważne ma działanie przeciwwymiotne i można go bezpiecznie stosować w ciąży.
  5. Cynamon: cynamon to nie tylko smaczny dodatek do ciast i deserów, ale także przyprawa, która może pomóc w regulacji poziomu cukru we krwi, obniża poziom cholesterolu i zwiększa metabolizmu.
  1. Pieprz czarny: wiedzieliście, że to ziarenko ,które praktycznie każdy ma w swoim domu pomaga zwiększyć metabolizm?
  2. Kminek: wspomaga trawienie.
  3. Kolendra: przyprawa ta obniża poziom złego cholesterolu oraz wspomaga trawienie.

Stosujcie  te przyprawy kilka razy w tygodniu, a na pewno zauważycie poprawę metabolizmu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *