Kategorie
Uroda Zdrowie

Zwalczanie opryszczki domowymi sposobami

Opryszczka powoduje uczucie wstydu wśród wielu osób. Pojawia się nagle. Najczęstszą przyczyną jest stres lub spadek odporności. Nie jest powiedziane, że musi zaatakować twarz, bowiem może się ujawnić również na narządach płciowych. Oprócz sklepowych specyfików są domowe sposoby pomagające uleczyć te schorzenie.

Czosnek – pomaga w wielu dolegliwościach, prawdopodobnie dlatego, że posiada naturalne właściwości antygrzybiczne i antybakteryjne. Pomaga zwalczyć również niechciana opryszczkę. Jeżeli poczujemy pieczenie wokół ust, natychmiast należy w to miejsce przykładać przekrojony ząbek czosnku. Należy zwrócić uwagę, czy jest on świeży i wydziela sok, nie może być stary i wysuszony. Sporym minusem jest nieprzyjemny zapach, ale przecież chodzi o wyleczenie opryszczki.

Cebula – działa przeciwwirusowo i przeciwbakteryjnie. Jest łagodniejsza niż czosnek, ale również pozwala wyleczyć nam opryszczkę. Należy ją stosować bezpośrednio na chore miejsce. Cebulę należy często zmieniać, żeby był świeży sok. Można też stworzyć cebulową maść, wystarczy pokroić cebulę, zasypać cukrem i odstawić na dobę. Otrzymaną papkę należy nanosić na opryszczkę.

Wiele kremów do skóry zawiera wyciąg z aloesu, bowiem ma on również działanie przeciwbakteryjne i odkażające. Przecięty aloes należy przykładać na miejsce występowania opryszczki, tak aby skóra wchłaniała sok. Oprócz tego, można stworzyć aloesowy tonik. Wystarczy zmiksować jeden liść aloesu ze szklanką wrzącej wody. Po upływie godziny powstałą papkę sączymy przez gazę.

Jeżeli poprzednie sposoby okazały się nieskuteczne, możemy spróbować z sokiem z cytryny. Owoc ten ma właściwości oczyszczające oraz zawarte w nim kwasy pomagają w walce z opryszczką. Postępowanie jest dokładnie takie samo jak w przypadku cebuli.

Wracając do nieprzyjemnych zapachów, zastosowanie w usuwaniu opryszczki ma ocet. Jego działanie jest podobne jak cytryny. Kwas octowy nie pozwala namnażać się wirusowi opryszczki. Zakażone miejsce należy smarować octem, gdy tylko poczujemy pieczenie w ustach. Z octu należy korzystać z umiarem, ponieważ może on wysuszać skórę.

Jednym z przyjemniejszych lekarstw na opryszczkę jest miód. Łagodzi on ból oraz działa odżywiająco i regenerująco na podrażnione miejsce. Wystarczy nałożyć miód zakrapiany tranem na opryszczkę. Podobno najskuteczniejszy jest miód lipowy.

Melisa – nie tylko działa uspokajająco na nasz organizm, ale pozwala w leczeniu wielu schorzeń m.in. opryszczki. Ma właściwości przeciwwirusowe, czyli również zapobiega namnażaniu się wirusa. Opryszczkę należy smarować wywarem sporządzonym z liści melisy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *