Kategorie
Porady

Jak poradzić sobie z porannymi mdłościami?

Wiele kobiet podczas ciąży ma problem z porannymi mdłościami i starają się temu zapobiec na wiele różnych sposobów. Sam termin „poranne mdłości” nie oznacza, że występują one tylko rano, mogą występować również wieczorem lub po południu. Zazwyczaj kończą się one po pierwszym trymestrze, lecz niektóre kobiety na wskutek złej diety mogą męczyć się z nimi do ostatniego tygodnia ciąży. Nie ma 100% sposoby na poranne mdłości, lecz są metody, które znacznie ograniczają i redukują ich występowanie.

Warto starać się zapobiegać porannym mdłościom, nim rozpocznie się dzień. Gdy od rana czujesz się nie dobre, prawdopodobnie będzie tak do końca dnia. Najlepszym sposobem jest trzymanie kilku przekąsek na nocnym stoliku. Natychmiast jak otworzysz oczy, sięgnij po swoją ulubioną przekąskę. Pomaga to zając czymś kwasy żołądkowe oraz utrzymuje prawidłowy poziom cukru we krwi. Gdy nie ma krakersów na stoliku trzeba poprosić o nie męża! Może być to też tost lub Muesli. Po jedzeniu nie wolno od razu wstawać, najlepiej odczekać około 15 minut i powoli wstać z łóżka. Następnie zjedz normalne śniadanie, które będzie zawierać odpowiednie proteiny. Nie śpiesz się podczas jedzenia. Trzy standardowe posiłki lepiej jest podzielić na mniejsze, niski poziom cukru powoduje nudności.

W ciąży nie wolno zapominać o jedzeniu na noc. Nie możesz zostawiać pustego żołądka na noc. Wskazane są krakersy, owoce lub coś innego zawierającego węglowodany. Twoja dieta powinna być odpowiednio zbilansowana. W jej skład powinny wchodzić owoce, produkty o niskiej zawartości tłuszczu oraz odpowiednie węglowodany. Przede wszystkim nudności pozwoli nam uniknąć awokado, jajka i mięso (zawierają proteiny), wszelki nabiał (warto sprawdzić zawartość cukru w tych produktach, nie może być go za wiele) oraz produkty pełnoziarniste. Natomiast rzeczy, które mogą wywołać poranne mdłości to potrawy smażone i tłuste, słodziki, kofeina i słodycze. Słodkie rzeczy podrażniają Twój żołądek i mogą wywołać nudności.

Nie wolno Ci zapomnieć o odpowiednim nawodnieniu organizmu. Nie tylko jest to ważne dla Twojego dziecka, ale pozwala zredukować znacznie występowanie porannych nudności. Wskazane jest picie dwa razy większej ilości wody niż normalnie i spożywanie wodnistych owoców, np. winogrona, arbuzy, melony.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *