Kategorie
Porady Uroda

Domowe sposoby na szybkie wybielanie zębów

Wielu z nas zmaga się z problemem pożółkłych zębów i chce je wybielić za wszelką cenę. Przyczyną takiego a nie innego koloru naszych zębów mogą być wszelkiego rodzaju używki (kawa, papierosy) oraz ogólnie to co spożywamy. W tym artykule postaram się przedstawić kilka sposobów jak efektownie wybielić zęby.

Dosyć popularnym sposobem jest wybielanie zębów przy użyciu mieszanki proszku do pieczenia i sody oczyszczonej. Soda odpowiada za neutralizację kwasów i w przyczynia się do znikania osadu nazębnego. Wystarczy zmieszać te dwa proszki w proporcjach 1:1 i nałożyć odrobinę na szczoteczkę. Kurację należy powtarzać kilka razy w miesiącu.

Działanie wybielające nasze zęby ma również najzwyklejsza surówka z jabłka, marchewki i selera. Jeżeli mamy pod ręką marchewkę, wystarczy ją obrać i pocierać o zęby, świetnie sprawdza się przy wybielaniu. Korzystając z tego sposoby dostarczamy naszemu organizmowi witaminy C, która przeciwdziała chorobom jamy ustnej oraz usuwa bakterie odpowiadające za nieświeży oddech.

Zęby można wybielić korzystając z jogurtu naturalnego lub białego sera. Kwas mlekowy, zawarty w tych produktach działa korzystnie na stan naszej jamy ustnej. Niektóre twarde sery, takie jak cheddar, często leczą choroby dziąseł oraz wybielają nasz uśmiech.

Nie należy się bać brązowawych owoców, ponieważ zawierają one bardzo dużo składników rozjaśniających nasze zęby, tj. wapń, potas oraz witamina D. Można wykorzystać do tego skórkę banana, wystarczy pocierać ją przez około dwie minuty zęby rano i wieczorem, a efekt będzie widać już po pierwszym tygodniu.

Woda utleniona nie tylko sprawdza się przy wybielaniu ubrań, ale także przy wybielaniu zębów (na dodatek odkaża cała naszą jamę ustną). Stosując kilka razy w miesiącu roztwór składający się z 1 łyżki wody utlenionej i 1 łyżki zwykłej wody rozjaśniamy swój uśmiech. Wystarczy płukać zęby przez około minutę, a następnie wypluwać (nie wolno go połknąć!). Następnie poczekaj około dwie minuty, aż poczujesz bąbelki wybielające zęby,a potem dokładnie wypłucz usta zwykłą wodą.

Często słyszy się o wybielaniu zębów za pomocą soku z cytryny. Skuteczność tej kuracji jest jednak wątpliwa. Wciera się świeżo wyciśnięty sok z cytryny w zęby, lecz nadmiar kwasu zawartego w owocach cytrusowych powoduje erozję zębów. Może to szybko doprowadzić do nadwrażliwości zębów.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *