Kategorie
Porady Zdrowie

Jak szybko zwalczyć ból zęba w zaciszu domowym

Bolący ząb może być bardzo uporczywy i znacznie uprzykrza nam życie. Z tą dolegliwością z pewnością nie wyśpimy się dosyć dobrze już nie wspominając o jedzeniu czy piciu. Ból zęba może być spowodowany z wielu sposobów, najlepiej udać się do dentysty na konsultację. Ten artykuł przedstawi kilka domowych sposobów na złagodzenie bólu zęba, lecz nigdy nie obejdzie się bez wizyty u stomatologa.

Czosnek – kolejne zastosowanie tego warzywa. Obtaczamy ząbek czosnku w soli i umieszczamy go pod bolącym zębem. Można też po prostu rzuć ząbek czosnku codziennie rano. Nie tylko zredukuje to ból, ale poprawi zdrowie naszych zębów. Zamiast czosnku można rzuć również cebulę. Podobno wystarczy dziesięć minut każdego dnia aby zabić wszelkie zarazki i uśmierzyć ból.

Kolejne zastosowanie odnajduje cytryna. Ze względu na wysoką zawartość witaminy C jest skuteczna również przy leczeniu schorzeń związanych z bólem zęba. Potarcie plasterkiem cytrusa o chory ząb z pewnością zredukuje ból. Możemy spróbować również z czerwoną papryką w proszku, wystarczy zmieszać szczyptę papryki z ¼ łyżeczki soli, następnie powstałą pastę nałożyć na bolący ząb.

Mimo, że wanilia kojarzy nam się najczęściej z lodami, możemy wykorzystać ekstrakt z wanilii. Wkrapiając na bolący ząb 2-3 kropelki tego ekstraktu uśmierzamy ból. Nikt nie spodziewałby się, że przy tym schorzeniu zastosowanie znajduje również ziemniak. Wystarczy go obrać i pokroić na plastry, następnie przykładamy je do bolącego zęba na około 15 minut.

Każdy w domu ma torebkę herbaty, a jak już posiada ten rekwizyt może uśmierzyć ból zęba. Zanurzamy torebkę herbaty we wrzącej wodzie, po tym jak się stanie ciepła, przykładamy ją do bolącego zęba. Z pewnością uśmierzy ból na dłuższą chwilę. Jak ktoś nie ma problemu z nadwrażliwymi zębami może spróbować przyłożyć kostkę lodu i trzymać ją przez około 20 minut. Czynność tę najlepiej powtarzać 3-4 razy dziennie.

Każdy wie, że spożywanie alkoholu doustnie uśmierza każdy rodzaj bólu, lecz o tym nie teraz mowa. Gdy mamy w barku brandy, możemy nasączyć tym alkoholem wacik kosmetyczny i wetrzeć w bolący ząb. Możemy spróbować też przepłukać jamę ustną whisky, usunie to wszelkiego rodzaju bakterie (nie można potem połykać alkoholu).

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *