Kategorie
Porady Uroda

Jak skutecznie poradzić sobie z rozstępami

Im bliżej letnich dni, tym częściej przyglądasz się swojemu ciału i zauważasz pewne niedoskonałości m.in. rozstępy. Mogą one występować na brzuchu, biodrach lub udach. Gdy odpowiednio wcześnie za nie się weźmiesz, na pewno będziesz wyglądać atrakcyjnie podczas wakacyjnego wypoczynku.

Co jest powodem ich powstawania? Nie występują tylko u ciężarnych kobiet. Według naukowców, dolegliwość ta dopada osoby, u których nadnercza produkują zwiększoną ilość kortyzolu – odpowiada on za stres. Zazwyczaj jest produkowany w nadmiarze w okresie dojrzewania, ciąży lub nadmiernego tycia. Gdy jego stężenie we krwi znacznie rośnie, zaczyna hamować funkcjonowanie fibroblastów – komórki odpowiadające za produkcję kolagenu i elastyny.

Związki te odpowiadają za wytrzymałość naszej skóry na rozciąganie i jej elastyczność. Gdy jest ich za mało, skóra nie jest wystarczająco elastyczna i po rozciągnięciu, nie wraca do swojej poprzedniej postaci lub pęka. Rozstępy zazwyczaj układają się w kierunku prostopadłym do rozciągania skóry. W początkowej fazie powstawania wyglądają jak różowe lub fioletowe prążki (wtedy jest je najłatwiej zwalczyć), gdy ulegną rozjaśnieniu jest to już znacznie trudniejsze.

Kiedy mają kolor fioletowy należy zafundować tzw. terapię szokową w postaci kosmetyków. Kosmetyki służące do usuwania rozstępów rozjaśniają je i pobudzają naszą skórę do wytwarzania nowych włókien kolagenowych. Najlepsze efekty daje bezpośrednie wmasowywanie kosmetyku w miejsca, na którym występują rozstępu mniej więcej dwa razy dziennie przez kilka minut. Nie chodzi tutaj o zwykłe nałożenie kremu, należy balsam wmasować w skórę!

Rozstępy koloru białego są znacznie trudniejsze do usunięcia. Nie jest to możliwe nawet przy użyciu najdroższych specyfików. Kosmetyki pełnią tutaj jedynie funkcję wspomagającą i nie obejdzie się bez pomocy fachowca. Najlepiej udać się do poradni dermatologii estetycznej. Nie narazi nas to na zbyt wysokie koszty, a efekty będą znakomite. Warto wspomnieć, że rozstępy znikną całkowicie i nie będą już widoczne.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *