Kategorie
Porady

Mole spożywcze – jak się ich pozbyć

Mole spożywcze – ich pozbycie się jest bardzo trudne i uciążliwe, dlatego starajmy się zapobiegać przede wszystkim ich zalęgnięciu. Może się zdarzyć, że otwierając każdą szafkę, oprócz naszych ulubionych produktów znajdziemy tam mole. Jeżeli zbagatelizujesz ten problem, może by jeszcze gorzej. Będzie ich coraz więcej, będą się rozmrażać i wtedy już będzie katastrofa. Zatem jak się ich pozbyć raz a dobrze?

Zacznij od usunięcia wszelkich produktów, w których zauważyłeś mole. Jedzenie, w którym one się zasiedliły i tak już nie jest zdatne do spożycia, dlatego najlepiej wrzucić je do worka i najlepiej od razu wynieść do kontenera obok domu (nie zostawiajmy takiego worka w domu!). Należy przejrzeć wszystkie otwarte produkty, mogą tam być już mole albo zagnieżdżone larwy. Pozbądź się ich zanim będzie za późno, mogą się przenieść na inne produkty.

Oprócz skupiania się na jedzeniu, warto obejrzeć wszystkie szafki z ubraniami. Oprócz tego dokładnie je przemyj przy użyciu ciepłej wody z mydłem i zostaw do wyschnięcia. Po wykonanej czynności, spryskaj szafki octem lub wszelkiego rodzaju olejkami eterycznymi. Pozwoli to pozbyć się moli i ich jaj. Oprócz szafek należy umyć wszelkie pojemniki spożywcze, gdzie przechowywaliśmy żywność. Nie trzeba wspominać, że żywność z takich pojemników, po zauważenia mola należy bezzwłocznie wyrzucić!

Po wykonanych wszystkich czynnościach, możesz zastawić pułapki na mole dostępne praktycznie w każdym sklepie, są one w przyzwoitej cenie i nie są toksyczne dla naszego organizmu. Przede wszystkim przyciągają osobniki męskie, czemu redukujesz rozmrażanie się moli.

Warto przypomnieć, że mole nienawidzą intensywnych zapachów. Należy więc w spryskać wszystkie miejsca, gdzie występowały mole ziołami suszonymi, olejkami eterycznymi. Najlepiej by był to zapach silnie intensywny. Możemy też wykorzystać czarnobiałą gazetę. Farba drukarska działa na mole odstraszająco, dodatkowo na taką gazetę możemy położyć kawałki mydła.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *