Kategorie
Zdrowie

9 nawyków, dzięki którym poczujesz się lżej i zdrowiej!

Wiadomo, że utrata wagi i trzymanie jej nie należy do prostych i przyjemnych czynności. Dlatego postanowiliśmy zebrać kilka dobrych rad dzięki, którym będziesz bliżej celu.

Niestety nie są to złote środki, które w szybkim tempie pozwolą nam stracić na wadze, ale przybliża nas do upragnionej sylwetki!

Eliminacja jogurtu z jadłospisu

Jogurty same w sobie są ważną częscią zdrowej diety, wiele jogurtów zawiera duże ilości niezdrowych dodatków np. cukrów. Ponadto zawierają one laktozę, cukier naturalny, który jest często ciężko przyswajalny przez ludzi. Jeśli dalej uważasz, że jogurt jest dobrym wyborem na śniadanie lub kolację, staraj się spożywać jogurty o zawartości cukru mniejszej niż 8 gramów. Będzie to zdrowszy wybór od zwykłych popularnych jogurtów słodzonych.

Tak, tylko 8 minut ćwiczeń!

Wystarczy tylko 8 minut ćwiczeń dziennie, aby całe nasze ciało zaczęło „pracować”. Dlatego warto zastanowić się nad krótkim zestawem ćwiczeń przez snem, dzięki temu rano będziemy gotowi do działania pełni energii, a nasze ciało z czasem zacznie gubić zbędne kilogramy, nie będzie to bardzo szybki proces, ale systematyczność jest kluczem. Z czasem możemy zwiększyć ilość i czas ćwiczeń.

Zimny prysznic przed snem

Zimny prysznic pomoże obniżyć temperaturę naszego ciała. Organizm zacznie wtedy spalać dodatkowe ilości energii w celu podwyższenia jej do naturalnego poziomu 36,6C.

Zawsze rozpoczynaj dzień od pysznego śniadania!

Wiele osób w ogóle zapomina o śniadaniu przed wyjściem do pracy, woli sobie pospać dodatkowe 15-20 minut i potem w biegu wyruszyć z domu. Jakiś kalorie w pośpiechu spalimy, ale niestety samo spożycie śniadania zadziała na nasz organizm w lepszy i zdrowszy sposób. Śniadanie to najważniejszy posiłek w ciągu dnia. Ale nie zapominajmy o regularności i stałej liczbie posiłków, najlepiej od 3 do 5 dziennie, dzięki temu z czasem organizm nauczy się, że nie musi odkładać energii w postaci tkanki tłuszczowej, bo otrzymuje systematycznie nową dawkę w postaci spożywanego pokarmu.

Przestań jeść fast foody!

Wiele fast foodów zawiera bardzo duże ilości sodu, co prowadzi do niewygodnego uczucia wzdęcia. Na przykład jedna porcja chińskiej zupki zawiera całkowite zapotrzebowanie na sód na cały tydzień! Dlatego warto zrezygnować z fast foodów, chińskiego jedzenia czy meksykańskiego. Przemyśl to! Może i jest to smaczne, ale nie pomoże Ci w poczuciu się lepiej i lżej!

Przestań żuć gumę do żucia!

Badania wykazały, że sorbitol (alkohol cukrowy stosowany w bezzapachowych gumach do żucia) jest ciężki do strawienia. Sprzyja to fermentacji bakterii w Twoim układzie pokarmowym, a to powoduje obrzęk i wzdęcia. Ponadto, za każdym razem, gdy żujesz gumę, wysyłasz sygnały do mózgu, który pobudza Twój głód!

Zrezygnuj z batonów musli/energetycznych

Dlaczego:

  • Zawierają serwatkę, która powoduje obrzęk i wzdęcia,
  • Wśród składników możemy znaleźć soję, która często sprzyja wytwarzania gazów,
  • Są to produkty silnie przetworzone, a ludzie, którzy je spożywają zyskują na wadze bardziej niż Ci, którzy tego nie robią,
  • Zawierają więcej kalorii niż przypuszczasz!

Unikaj suszonych owoców

Suszone owoce mogą być ważnym źródłem składników odżywczych i błonnika, ale zawierają również dużo fruktozy. Jeśli masz problem z jej zaabsorbowaniem może ona wzmagać wydzielanie gazów i wzdęcia. Dlatego jeśli chcesz uniknąć tych problemów to staraj się spożywać świeże owoce.

Spróbuj stworzyć własne koktajle!

Istnieją koktajle gotowe do kupienia w sklepie, ale nie dorównają one nigdy świeżym przygotowanym w zaciszu domu tak jak lubisz! Do warto spróbować przygotować własne koktajle, możesz znaleźć wiele pomysłów w internecie i dobrać składniki tak jak lubisz! W takim koktajlu może znaleźć się szpinak, nasiona, olej kokosowy, mleko migdałowe czy owoce. Ilość możliwych kombinacji jest ogromna, dlatego eksperymentów i próbuj codziennie innych smaków, nie wpadniesz w rutynę!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *