Kategorie
Ciekawostki

5 niezwykłych zastosowań aspiryny, o których nie miałeś pojęcia!

Kwas acetylosalicylowy potocznie nazywany aspiryną jest substancją o działaniu przeciwzapalnym, przeciwgorączkowym oraz przeciwbólowym. U osób, które stosują ją przez dłuższy czas wykazują właściwości przeciwzakrzepowe. Jest składnikiem wielu leków. Oprócz tych właściwości, które wszystkim są znane, można ją wykorzystać do innych rzeczy, np. czyszczenie samochodu czy regeneracja akumulatora.

Osobom, które często podróżują samochodem zdarza się, że samochód nie chce odpalić przez brak pracy akumulatora. Warto wtedy przy sobie mieć kilka tabletek aspiryny, gdyż może okazać się ona pomocna. Do akumulatora wrzucamy dwie tabletki, które wchodzą w reakcję z kwasem solnym przez co samochód powinien odpalić. Wystarczy to by bezpiecznie dojechać do warsztatu samochodowego.

Oprócz tego, gdy posiadasz dużą ilość biżuterii a chcesz ją szybko i skutecznie wyczyścić, możesz wykorzystać do tego roztwór z aspiryny i wody. Wtedy wszystkie błyskotki wrzucasz do szklanki z taka miksturą i po upływie kilku minut możesz cieszyć się błyszczącą i czystą biżuterią.

W przypadku, gdy masz problem z ukorzenianiem roślin czy po prostu z grzybami, również sporządź roztwór z aspiryny. Jedną tabletkę rozpuść w litrze wody i podlewaj tym kwiaty w doniczkach lub stworzony roztwór nanieś na szmatkę i zetrzyj nieprzyjemnego grzyba.


W przypadku, gdy cierpisz na nadmierną potliwość na Twoich ubraniach są szczególnie trudne do usunięcia plamy od potu. Zazwyczaj są one żółte i wyglądają nieestetycznie. Dlatego warto jest namoczyć takie ubrania na 2-3 godziny przed praniem w roztworze z dwóch tabletek aspiryny i pół litra wody. Plamy powinny się sprać i problem z głowy.


Kobiety bardzo lubią chodzić w szpilkach, gdyż dodaje to im pewności siebie, lecz wiąże się z tym pojawianie się odcisków. Im dłużej się chodzi w takich butach, tym większy odcisk. Co wtedy zrobić? Wystarczy zrobić pastę, w której skład wchodzi 6 tabletek aspiryny, pół łyżeczki soku z cytryny i pół łyżeczki wody. Powstałe odciski nasmaruj tą pastą, obwiń ręcznikiem oraz folią. Po upływie 15 minut możesz śmiało go zetrzeć pumeksem.


Poza tym nie każdy wie, że aspiryna ma extra właściwości wybielające – wystarczy rozpuścić 5 tabletek w 8 litrach ciepłej wody i zamoczyć w niej dokładnie ubrania. Po upływie określonego czasu wyprać normalnie ubrania w pralce, a efekt będzie oszołamiający! Ubrania znów będą śnieżnobiałe!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *