Kategorie
Ciekawostki

Niskokaloryczne produkty – top 5 warzyw

Jeśli szukasz niskokalorycznych produktów spożywczych, to trafiłeś idealnie! Poniżej znajdziesz top5 produktów niskokalorycznych. Łącz niskokaloryczne warzywa do woli i zrzucaj zbędne kilogramy!

1. Sałata:

Obojętnie, czy to jest sałata lodowa, czy masłowa, zawiera w sobie jedynie 14 kcal na 100g produktu! Stanowi świetną bazę do wszelkiego rodzaju sałatek – objętościowo posiłek wydaje nam się duży, a dodatkowo szybko czujemy się nasyceni.

2. Ogórek świeży:

Zawiera w sobie jedynie 13 kcal na 100g produktu! Ogórki raczej nie zawierają żadnych cennych witamin, nie licząc niewielkich ilości witaminy A, C i B6, ale znacznie więcej zawierają witaminy K. Również znajdziemy w nich potas, fosfor, wapń i magnez.

3. Łodyga selera naciowego: 

Zawiera w sobie jedynie 13 kcal na 100g produktu! Poza tym posiada mnóstwo błonnika i jest prawdziwym bogactwem witamin – A, B, B2, C i PP. Ponadto seler naciowy ma działanie oczyszczające oraz odmładzające.

4. Rzodkiewka: 

Zawiera w sobie jedynie 14 kcal na 100g produktu! Jest ona cennym źródłem witamin. W rzodkiewce znajdują się między innymi ryboflawina, witamina B6, witamina C, witamina K czy sól kwasu foliowego.

5. Szpinak świeży: 

Zawiera w sobie jedynie 16 kcal na 100g produktu! Nie każdy za nim przepada, ale warto po niego sięgnąć, gdyż  jest bogaty w żelazo.  Poza tym, zawiera witaminy: C, E, K, B1, B2, B6 oraz składniki takie jak jod, mangan czy karoten. Zawiera także antyoksydanty.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *