Kategorie
Ciekawostki

MEGA zastosowania oleju kokosowego, o których nie miałeś pojęcia!

Krążą pogłoski, że jest olej kokosowy jest najzdrowszy na świecie i ma bardzo wiele zastosowań.

Ze względu na bogatą zawartość składników odżywczych pomaga w wielu procesach zdrowotnych, a co za tym idzie obecne w nim kwasy tłuszczowe obniżają stężenie cholesterolu w naczyniach krwionośnych, co przyczynia się do mniejszego prawdopodobieństwa chorób układu krwionośnego, np. miażdżycy. Oprócz tego posiada silne właściwości bakteriobójcze, przeciwgrzybicze i antywirusowe. Naukowcy donoszą, że skutecznie walczy z wirusem grypy a nawet HIV. Obecność oleju kokosowego w naszej codziennej diecie obniża ryzyko chorób takich jak cukrzyca, Alzheimer czy osteoporoza.

Warto swoje śniadanie wzbogacić o łyżeczkę oleju kokosowego, gdyż poprawia on wchłanianie substancji odżywczych przez nasz organizm i mamy więcej energii. Tłuszcze w nim zawarte są od razu spalane przez komórki naszego ciała.

Osoby mające problemy z wysypkami na skórze mogą również wykorzystać olejek kokosowy i wcierać go w podrażnione miejsca. Problem powinien zniknąć po upływie kilku dni. Sprawdza się również w wysypkach u dzieci. Oprócz tego skutecznie usuwa rany wynikające z oparzeń i znacznie poprawia wygląd naszej skóry.

Można go wykorzystać przy wykonywaniu wszelkich masaży w celu ich urozmaicenia. Występujące zaczerwienienie skóry po ugryzieniu różnych owadów można potraktować również olejkiem kokosowym. Dzięki niemu, możemy usunąć opryszczkę czy też powstającą na naszej skórze aftę.

Ostatnie badania donoszą, że spożywanie olejku kokosowego przez karmiące matki, zwiększa ilość wydzielanego mleka przez gruczoły. Oprócz tego zawiera on kwas laurynowy, który wraz z mlekiem matki jest spożywany przez niemowlaki, zwiększa to ich odporność na wszelkiego rodzaju infekcje. Dzięki smarowaniu brzucha podczas ciąży, można uniknąć wystąpienia rozległych rozstępów.

W przypadku problemu z popękanymi piętami, grzybicą stóp jak i ich nadmiernym wydzielaniem przez nie potu, również skuteczny okazuje się olej kokosowy. Świetnie radzi sobie z bólami głowy, które mogą towarzyszyć przy grypie. Można go wykorzystać, by wypłukać chore gardło, a z pewnością uśmierzy ból.

Skutecznie sprawdza się w leczeniu zniszczonych włosów. Osoby z tym problemem powinny używać odżywki do włosów, które zawierają olejek kokosowy, lub po prostu wcierać go w suche włosy i skórę głowy. Następnie po upływie około godziny, myjemy włosy tak jak zawsze. Włosy odżywają, gdyż małe drobiny olejku kokosowego wnikają w głąb skóry głowy i ją głęboko nawilżają. Dodatkowo skutecznie walczy z pojawiającym się łupieżem.

Można go wykorzystać jako naturalny antyperspirant czy też zamiast pianki do golenia. Świetnie sprawdza się przy kąpieli, odżywia naszą skórę a oprócz tego kąpiel jest przyjemniejsza i bardziej zmysłowa.

Zmieszany olejek z odrdzewiaczem WD-40 zwiększa jego skuteczność. Samym olejkiem kokosowym można polerować metalowe powierzchnie, dzięki czemu będą miały niepowtarzalny połysk.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *