Kategorie
Porady Uroda Zdrowie

Jak wyleczyć popękane pięty

Wielu z nas ma problem z popękanymi piętami. Jest to schorzenie, które może występować cały rok. Szczególnie daje się we znaki w wyjątkowo upalne dni. Ubierając sandały wygląda to dosyć niesmacznie i nieestetycznie. Jeżeli jesteś cukrzykiem lepiej skonsultować się z lekarzem, aniżeli stosować samemu różne sposoby na leczenie skóry stóp.

Pierwszy sposób składa się z kilku etapów. Najpierw należy na pięty nałożyć krem do golenia. W osobnej misce lub wiaderku zmieszać w dokładnie tych samych proporcjach wodę i płyn do płukania ust. Wkładamy do roztworu mały ręcznik, a następnie owijamy nim nasmarowane kremem stopy. Po upływie 30 minut, odwijamy ręcznik i ścieramy skórę z pięt. Bezproblemowo usuwamy martwy naskórek i przebarwienia. Na sam koniec kuracji warto nałożyć sporą część nawilżającego kremu lub balsamu.

Ważne jest, by po kąpieli dokładnie osuszyć stopy. Dopiero potem nakładamy skarpetki i buty. Jeżeli tak nie robimy, istnieje ryzyko infekcji bakteryjnej lub grzyba. Wilgotne środowisko jest idealnie sprzyja rozwojowi niechcianych dolegliwości stóp. Pięty najlepiej osuszyć suchym ręcznikiem i nie wolno pomijać przestrzeni między palcami. Jeżeli mamy wyraźny problem z pękaniem skóry na piętach, przed pójściem spać nakładajmy na nie tłusty krem (zapobiega on jej pękaniu).

Kolejna kąpiel zapobiegająca pękaniu stóp składa się z garści ryżu, odrobiny mąki oraz octu jabłkowego. Po wymieszaniu tych składników dodajemy łyżkę miodu i mieszamy to uzyskania gęstej papki. Moczymy stopy przez 20 minut i delikatnie masujemy wykonaną pastą. Gdy pęknięcia skóry są bardzo wyraźne, dodatkowo można dolać oliwy z oliwek.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *