Kategorie
Ciekawostki Zdrowie

8 zmian, które zauważysz w swoim ciele, jeśli zaczniesz codziennie jeść miód

Zawsze staramy się znaleźć idealny produkt, który może działać doskonale na nasze ciało oraz samopoczucie. Dodatkowo dobrze by było, jeżeli byłby on smaczny oraz ogólnodostępny

Ja znalazłam właśnie taki produkt, który okazał się być miodem. Dziś przedstawiam jego zdrowe właściwości.

1. Złagodzone napięcie nerwowe

Może to brzmieć dziwnie, ale to naprawdę działa. Miód pomaga uspokoić nerwy i łagodzi zmęczenie. Glukoza zawarta w miodzie jest niezbędna do pracy neuronów. Miód jest szybko wchłaniany do krwi, co sprzyja relaksacji i łagodzeniu zaburzeń psychicznych.

2. Utrata nadwagi

Lekarze zalecają wykluczenie wszystkich słodyczy na bazie cukru – ale nie miodu. To dlatego, że cukier obecny w miodzie ma inny skład niż cukier występujący w innych substancjach słodzących. Miód zwiększa metabolizm, który jest niezbędny do utraty wagi. Dlatego jeśli borykasz się z dodatkowymi kilogramami to nie eliminuj ze swojej diety miodu.

3. Lepsza pamięć

Inne badania wykazują zdolność miodu do zwalczania stresu, przywracania komórkowego systemu obrony antyoksydacyjnej, a w konsekwencji poprawienia pamięci. Poza tym wapń zawarty w miodzie jest łatwo przyswajany przez mózg, co ma korzystny wpływ na jego funkcjonowanie.

4. Obniżony poziom cholestorolu

Miód w ogóle nie ma cholesterolu. Wręcz przeciwnie: jego składniki i witaminy przyczyniają się do obniżenia poziomu cholesterolu. Dzienne spożycie miodu ma korzystny wpływ na poziom związków antyoksydacyjnych w organizmie, które mogą zwalczać nadmiar cholesterolu.

5. Czystsza skóra

Miód jest doskonałym przeciwutleniaczem, co oznacza, że jego regularne spożywanie oczyszcza organizm z różnych toksyn. Ponadto jego właściwości antybakteryjne znacznie poprawiają kondycję skóry.

6. Zdrowszy brzuch

Miód jest silnym środkiem antyseptycznym, dlatego zaleca się jeść łyżkę miodu na pusty żołądek. Ten prosty rytuał pomaga zapobiec różnym chorobom związanym z przewodem pokarmowym. Poza tym, przechodząc przez żołądek, miód niszczy zarazki i leczy małe rany powstałe na błonie śluzowej.

7. Mocniejsze serce

Badania pokazują, że przeciwutleniacze zawarte w miodzie mogą zapobiegać zwężaniu tętnic. W zależności od miejsca wystąpienia zwężenie może prowadzić do niewydolności serca, pogorszenia pamięci lub bólów głowy. Wypicie szklanki wody z kilkoma łyżkami miodu wystarczy, aby temu zapobiec.

8. Lepszy sen

Cukier zawarty w miodzie zwiększa poziom insuliny we krwi, która następnie uwalnia serotoninę. Serotonina jest następnie przekształcana w melatoninę, hormon, który polepsza jakość snu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *