Kategorie
Porady

Dieta kefirowa– 2kg w 7 dni!

Lato zbliża się wielkimi krokami, dlatego każdy zaczyna ćwiczyć i stara się jeść tylko zdrowe produkty, by jak najlepiej prezentować się na plaży. Dieta kefirowa jest dietą ostateczną, gdy już nie ma czasu by schudnąć, czyli np. pod koniec maja. Generalnie opiera się na połączeniu ogólnych zasad diety, czyli jednym z posiłków z pewnością musi być kefir, a i wartość energetyczna śniadania, obiadu i kolacji nie może przekraczać 1000 kalorii.

Trwa zazwyczaj od 5 do 7 dni. Niektóre posiłki zastępujemy kefirem. Podczas pierwszego dnia tej diety powinno się jeść chude białe sery. Następnie w ciągu dwóch następnych dni pije się kefir i tylko kefir, by zaspokoić swój głód. Czwarty dzień jest dniem, gdzie dołączają inne produkty. Najlepiej by to były gotowane warzywa czy nawet surowe. Ostatni dzień czyli piąty pozwala na spożywanie nawet gotowanego mięsa, a kefir można zastąpić po prostu wodą mineralną. Pamiętaj, że nie możesz od razu wrócić do normalnego jedzenia, gdyż może to spowodować efekt jojo.

Dietę tę można przejść również na inny sposób. Czyli wszystkie dania wchodzące w Twój jadłospis muszą zawierać kefir. Powinny być niskokaloryczne i przede wszystkim lekkie dla Twojego układu pokarmowego. Idealnie pasują ziemniaki z kefirem.

Niektórymi objawami tej diety może być słabe samopoczucie czy ogólny ból głowy. Również może być obecny brak snu czy wszelkiego rodzaju skurcze mięśni. Z pewnością odpowiada za to zbyt szybkie zmienienie zasad żywieniowych, do których przyzwyczajony był Twój organizm.

Dieta może być szkodliwa gdy się ją stosuje dłużej niż 7 dni, gdyż nie ma w niej zbyt wielu składników mineralnych i witamin. Oprócz tego nadmiar białka również wpływa negatywnie na pracę organizmu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *