Kategorie
Zdrowie

Kilka sposobów na pozbycie się jęczmienia na oku

Kiedy pojawi się jęczmień na oku, jest ono opuchnięte i bolące. Nie możemy się oprzeć pokusie, by je trochę podrapać, potrzeć itp. Jest to schorzenie, które prawdopodobnie przezywał każdy z nas i wie jakie to jest kłopotliwie. Nie dość, że wygląda to paskudnie i nieestetycznie to odbiera nam pewność siebie. Jęczmień jest to infekcja bakteryjna przez którą zbiera się ropa.

Wiele metali ma właściwości bakteriobójcze, np. srebro lub złoto. Pocierając jęczmień złotą obrączką może pomóc w walce z tą dolegliwością i nie jest to wcale żaden mit. To faktycznie przynosi zaskakujące efekty. Jednak uprzednio kawałek metalu należy dokładnie umyć (może przydać się spirytus) i delikatnie nagrzać (wystarczy zamoczyć w gorącej wodzie). Pocieranie spowoduje, że jęczmień dojrzeje i pęknie.

Pomocny może okazać się okład z czarnej herbaty lub rumianku. Oba mają właściwości bakteriobójcze i rozgrzewające. W przypadku herbaty, należy wyjąć torebkę po zaparzeniu a następnie lekko ciepłą przyłożyć na oko i trzymamy taki okład przez około 15 minut. Wacik nasączony herbatą również okaże się skuteczny.

Wykorzystując zieloną herbatę, możemy wykonać okład na cała noc. Natomiast nie wolno zbyt mocno bandażować oko, ponieważ musi ono mieć odpowiedni dostęp do tlenu. Oprócz herbaty możemy również pić dwa razy dziennie napary z mniszka lekarskiego, który od wewnątrz usuwa wszelkiego rodzaju stany zapalne i ropienie z naszego organizmu.

Wykorzystać możemy triphalę w proszku, dodajemy jej do szklanki wody i miksturę zostawiamy na noc. Następnego dnia, przy użyciu wacika kosmetycznego, powstałą zawiesiną przemywamy chore oczy.

Kolendra jest nie tylko przyprawą kuchenną, ale doskonale sprawdza się przy leczeniu jęczmieni. Dodajemy łyżkę stołową nasion kolendry do wody i gotujemy. Po ostudzeniu przemywamy powstałym roztworem oczy mniej więcej 3-4 razy dziennie.

Wykonać możemy również pastę z ziemniaków, którą uzyskujemy poprzez najzwyklejsze starcie ziemniaka. Następnie nakładamy go na bawełnianą ściereczkę lub wacik kosmetyczny i przykładamy do oka, na którym jest jęczmień.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *