Kategorie
Porady

Jak pozbyć się muszek owocówek

Muszki owocówki jest to prawdziwa zmora, szczególnie latem, gdy jest bardzo dużo owoców. Przede wszystkim przyciągają je nadpsute owoce, które już po woli fermentują lub po prostu nieumyta lampka po winie. W tych miejscach składają swoje jaja i bardzo szybko się rozmnażają.

Po pierwsze – musisz się pozbyć potencjalnych miejsc, gdzie mogą one składać jaja. Należy je wszystkie jak najszybciej usunąć, gdyż samice zaczną składać jaja i potem wyklują się z nich dorosłe muszki owocówki i problem będzie trudniejszy do rozwiązania. Należy wyrzucić z domu wszystkie nadpsute owoce, ugryzione lub przekrojone na pół. Oprócz tego należy dokładnie pozmywać wszystkie naczynia, bo mogą je przyciągać szklanki po wszelkiego rodzaju sokach. Następnie trzeba umyć wszystkie blaty, ponieważ owoce mogą puszczać soki a muszki owocówki będą do nich lgnąć. Bardzo ważne jest regularne wyrzucanie śmieci oraz utrzymywanie czystości kosza na śmieci.

Dobrym sposobem na pozbycie się muszek jest odkurzacz. Po prostu go włączamy i odkurzamy wszystkie owady. Im mniej dorosłych osobników w naszym domu, tym mniej jaj i mniej owadów będzie się wylęgać. Jeżeli dalej to nie pomaga, warto zapamiętać miejsca, w których jest ich najwięcej i odpowiednio je zdezynfekować. Można też zastawić na nie pułapkę w postaci szklanki soku z cytryny, octem lub winem. Muszki przylecą bardzo szybko, a wtedy Ty wyciągniesz odkurzacz i się ich pozbywasz!

W celu zabezpieczenia, wszystkie przekrojone, ugryzione owoce najlepiej przechowywać w szczelnie zamkniętych pojemnikach. Nie możesz zapominać o wyrzucaniu śmieci. Najlepiej wynosić je kilka razy w tygodniu. Jeśli lubisz robić domowe wino, rób je w piwnicy i najlepiej w jego pobliżu umieść kilka lepów na owady. Mimo wszystko są one obecne tylko latem lub jesienią. Gdy przyjdą mroźne dni muszek już nie będzie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *