Kategorie
Zdrowie

Domowe sposoby na żylaki

Wiele osób w Polsce ma wyraźny problem z żylakami. Są to powiększone naczynia krwionośne pod powierzchnią skóry. Najczęściej pojawiają się na łydkach i udach oraz w miejscach, gdzie ścianki żył są kruche. Przyczyną jest niedrożność żylna i problemy z przepływem krwi. Z żylakami wiąże się pulsujący ból, zmęczenie, ciężkość w nogach oraz uczucie palenia. Chirurgiczne usuwanie żylaków może być bardzo kosztowne, dlatego można spróbować domowe sposoby.

Ocet jabłkowy jest doskonały w zwalczaniu żylaków. Oprócz oczyszczania organizmu poprawia przepływ krwi w żyłach. Dzięki udrożnionym żyłom, jest mniejszy obrzęk i nie odczuwamy już uczucia ciężkości. Najlepiej ocet nałożyć na miejsca, gdzie występują zmiany skórne w postaci żylaków. Kurację należy powtarzać codziennie przed pójściem spać i zaraz po przebudzeniu. Dodatkowo można wymieszać dwie łyżeczki octu jabłkowego ze szklanką wody i spożywać tą miksturę dwa razy dziennie przez najmniej miesiąc.

Oprócz octu jabłkowego, sprawdza się również oliwa z oliwek. Używa się ją tak samo jak ocet, czyli wciera w żylaki. Oliwa poprawia krążenie krwi, co redukuje ból.

Czosnek znacznie redukuje objawy związane z żylakami oraz stan zapalny. Pomaga naszemu organizmowi pozbyć się toksyn z naczyń krwionośnych oraz poprawia krążenie. Kilka ząbków czosnku należy pokroić w plasterki i umieścić w czystym słoiku. Następnie dodajemy świeżo wyciśnięty sok z pomarańczy oraz 2 łyżki oliwy z oliwek. Po wykonanych czynnościach, miksturę zostawiamy na 12 godzin. Po upływie czasu wstrząsamy słoikiem, nakładamy na palce i wmasowujemy ruchami okrężnymi w żylaki. Czynność tą wykonujemy 15 minut. Na koniec owijamy posmarowane miejsca bawełnianym ręcznikiem i zostawiamy na noc. Zabieg powtarzamy codziennie przez kilka miesięcy.

Ruszczyk kolczasty, jest to roślina szczególnie zwalczająca dyskomfort i wszelki ból związany z występowaniem żylaków. W jego skład wchodzą ruskogeniny, które redukują stan zapalny i udrożniają żyły. Jest on dostępny w tabletkach. Przyjmujemy go 3 razy dziennie po 100g. Oprócz ruszczyka, suplementy zawierają wszelkiego rodzaju minerały i witaminy, wszystko to pomaga w leczeniu żylaków. Osoby z nadciśnieniem lub rozrostem prostaty nie powinny przyjmować tego suplementu diety bez konsultacji z lekarzem.

Kasztany – od wielu lat stosowane są w leczeniu tego schorzenia. Mają one działanie przeciwzapalne a na dodatek zmniejszają opuchliznę. Ponadto, ścianki naczyń krwionośnych stają się mocniejsze, przez co żylaki są mniej widoczne. Kasztany zawierają escyne, która odpowiada za elastyczność naczyń krwionośnych. W aptece dostępne są żele z wyciągiem z nasion kasztanowca, które nakłada się bezpośrednio na żylaki lub tabletki z wyciągiem z kasztana – dawka to 300 mg dwa razy dziennie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *