Kategorie
Porady

Domowe sposoby na wykorzystanie fusów po kawie

Warto zrezygnować z picia kawy rozpuszczalnej i wykorzystywać fusy po kawie mielonej. Mają one bardzo wiele zastosowań, zaczynając od odświeżacza powietrza, kończąc na kosmetykach. Fusy po kawie bogate są w magnez, azot oraz różne przeciwutleniacze.

Fusy bardzo dobrze pochłaniają nieprzyjemne zapachy, tylko najpierw trzeba je wysuszyć w piekarniku i już można z nich korzystać. Za przykład może służyć pochłanianie nieprzyjemnego zapachu z lodówki. Wystarczy je umieścić na talerzyku i włożyć do lodówki. Sprawdzają się również przy pochłanianiu nieprzyjemnego zapachu z butów lub szafy. Wtedy lepiej jest je owinąć w gazę, bo może być problem z pozbyciem się ich z obuwia.

Sprawdzają się również jako doskonały środek konserwujący do drewnianych mebli. Wystarczy drobno-zmielone fusy zalać gorącą wodą i wilgotną masę wetrzeć w szczeliny na meblach. Zawijając wilgotne fusy po kawie, możemy użyć ich do odnawiania brązowych torebek lub czyszczenia patelni obklejonych tłuszczem, wystarczy przecierać zniszczoną powierzchnię.

Fusy po kawie można wykorzystać jako nawóz roślinny. Wystarczy regularnie podsypywać nimi rośliny. Sprawdzają się również przeciwko niechcianym owadom. Jeżeli mamy blisko domu mrowisko, wystarczy niedaleko takiego miejsca rozsypać fusy i mamy problem z głowy.

Mieszając fusy z dowolnym olejkiem i wcierając w ciało, tworzymy naturalny peeling. Stosowanie takiego kosmetyku pozwala na szybkie wypędzenie cellulitu. Oprócz jako peeling mogą być wykorzystywane jako maseczka do ciała, na twarz lub odżywka do włosów. Jeżeli chcemy je wykorzystać jako odżywka do włosów musimy zmieszać dwa żółtka, trzy łyżki fusów po kawie, dwie łyżeczki odżywki do włosów oraz szklankę mleka. Powstałą masę nakłada się na mokre włosy na około dwadzieścia minut.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *