Kategorie
Porady Uroda

Co zrobić, by włosy rosły szybciej?

Bardzo wiele kobiet ma problem albo z nadmiernie wypadającymi włosami lub z wolnym tempem ich przyrostu. Ten artykuł pozwoli przybliżyć kilka sposobów na przyśpieszenie porostu włosów wykorzystując produkty, które zazwyczaj każdy ma pod ręką w swojej kuchni.

Maska z jajek – papka taka zawiera bardzo dużo białka i wykorzystywana jest do zwalczania problemu z nadmiernie wypadającymi włosami. Oprócz tego jajka zawierają cynk, fosfor, siarkę oraz żelazo, które odpowiadają za szybsze tworzenie się nowych włosów. Najpierw należy dodać do żółtka łyżeczkę oliwy z oliwek, miód i następnie dobrze wymieszać, by utworzyć gładka masę. Całość należy nanieść na włosy i zostawić na 20 minut. Po upłynięciu wyznaczonego czasu, głowę należy spłukać zimną wodą.

Cebula jest warzywem bogatym w siarkę, która zwiększa produkcję tkanek kolagenowych, które odpowiadają za ponowny porost włosów. Sok można wycisnąć z czerwonej cebuli lub szalotki. Całość należy nanieść na głowę i pozostawić na 15 minut. Na sam koniec całość należy spłukać wodą i łagodnym szamponem.

Jeżeli nie chce nam się wyciskać soku z cebuli lub tworzyć maseczki z jajek możemy po prostu kupić ocet jabłkowy – pozwala on utrzymać pH włosów w równowadze, czego efektem jest ich szybszy wzrost. Octu jabłkowego używa się po spłukaniu szamponu.

Jak mamy pod ręką banana, jajko, łyżeczkę miodu i pół szklanki piwa możemy stworzyć doskonałą maseczkę na włosy. Całość wystarczy zmiksować i nałożyć na skórę głowy. Po upływie 30 minut całość spłukać zimną wodą. Maseczkę tę zaleca się stosować 1-2 razy w tygodniu, a w efekcie będziemy mieli silne, zdrowe i błyszczące włosy.

Każdy w domu z pewnością ma zielona herbatę, a jest ona bogata w antyutleniacze, które zapobiegają wypadaniu włosów i odpowiedzialne są za wzrost włosów. Gorącą herbatę należy nanieść na skórę głowy i po upływie godziny spłukać zimną wodą.

Jeżeli ktoś nie ma herbaty w domu, to pieprz z pewnością ma. Wystarczy zmieszać dwie łyżeczki pieprzu z połową szklanki soku z limonki. Po wytworzeniu gładkiej masy, należy ją nanieść na włosy, a następnie na głowę założyć ciepły ręcznik (musi on dobrze przylegać). Całość zmyć po upływie 30 minut.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *